Artystyczne stylizacje

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

mierzenie centymetrów
Oświadczyny to zdarzenie, które po dniu ślubu a także narodzinach dziecka są jednym z najczęściej wspominanych i najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych w sobie ludzi.
Mężczyzna oświadczając się damie, wręcza jej pierścionek zaręczynowy.

mierzenie centymetrów
Autor: Tanvir Alam
Źródło: http://www.flickr.com
kolory

facet
Autor: Ravel
To ważny moment, natomiast przyjęcie pierścienia oznacza zgodę damy i przyjęcie oświadczyn, zapowiada zawarcie związku małżeńskiego obojga.

Niewątpliwie zafascynują Cię omawiane dane, zatem przestudiuj szczegółowo pełen tekst (http://mengarnitury.pl/), który ma mnóstwo wartych zapamiętania faktów, to podobna tematyka jak w tym artykule.

Nie bez przyczyny tak ogromną uwagę przymocowuje się do wyglądu pierścienia, jaki od tego momentu staje się nie tylko najistotniejszym i najładniejszym elementem precjozów przyszłej Panny Młodej, jednakże przez wiele lat również przypomina o wspólnej miłości, a z czasem staje się także pamiątką rodzinną, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.

Historia zaręczynowych pierścionków sięga aż starożytnych czasów. To tam dwa tysiące lat przed naszą erą powstawały pierwsze pierścienie, a używano do tego zwyczajny drut. Dopiero potem do tworzenia pierścieni zaręczynowych Egipcjanie zaczęli użytkować bardziej szlachetnych materiałów jak: złoto, róg. Obrączki metalowe na znak poważnych planów oferowali swym wybrankom zamierzchli Grecy oraz Rzymianie. Przez długi okres w Rzymie złote pierścienie zarezerwowane były wyłącznie dla ludzi, o wysokim statusie : lekarzy, senatorów. Dopiero, gdy ten element biżuterii im się znudził oraz spowszedniał przyzwolenie na wkładanie pierścionków np. ze złota otrzymywały również osoby zakochane. Wtedy też pierścionki zaczęto przystrajać cennymi kamieniami. Wybór pierścionka zaręczynowego nie jest zadaniem łatwym, zaś każdemu mężczyźnie bardzo zależy na tym, aby w oczach oblubienicy był on doskonały, stanowił spełnienie jej marzeń.

Pierścionek Infinity to wybór idealny. Pamiętajmy jednak, że pierścionki zaręczynowe mają wymiar jedynie symboliczny, a to, co jest najważniejsze, to miłość, jaka łączy parę.