Artystyczne stylizacje

Jak zakupić odpowiednią biżuterię?

kolczyki złote z cyrkoniami
Rynek artykułów jubilerskich oraz tak zwanej sztucznej biżuterii rozwija się w naszym kraju w zaskakującym tempie.
Biżuteria jest w stałym asortymencie wielu znanych sklepów odzieżowych.

kolczyki złote z cyrkoniami
Autor: BOYCOTT ‚The Weight of Blood’ by Laura McHugh
Źródło: http://www.flickr.com
Z drugiej zaś strony, nie tracą na wziętości wysokiej klasy wyroby jubilerskie. Coraz szerzej osiągalna jest także artystyczna biżuteria. W jaki sposób nie pogubić się w tak bogatej ofercie? Czym charakteryzować powinna się biżuteria na długie lata. Co musi się znaleźć w szkatułce każdej kobiety? Do najpopularniejszych wyrobów uznawanych za damską biżuterię należą kolczyki złote (sprawdź przykłady) z cyrkoniami, łańcuszki, bransoletki, pierścionki oraz korale.

Czy wiesz, że następne niezwykle absorbujące teksty są na wyciągnięcie ręki? Sprawdź i zerknij na źródło, a z pewnością odczujesz satysfakcję.

Mogą być one sprzedawane pojedynczo albo w kompletach (przykładowo klipsy + kolia), co stanowi zawsze świetny pomysł na podarunek.

sukienki
Autor: Orsay
W każdym puzderku musi znaleźć się zestaw paru elementów, które nie ulegną chwilowym modom jak też pozostaną na zawsze ładne. Z pewnością warto kupić prosty srebrny lub złoty łańcuszek, jaki ozdobimy wymienialnymi wisiorkami w miarę zmiany mody. Ponadczasowym podejściem jest także sznur pereł lub jedna perła w postaci prostej zawieszki. Najważniejszą cechą biżuterii jest oczywiście surowiec, z którego konkretny przedmiot został wykonany. To od zastosowanego surowca zależy cena wyrobu i jego wytrzymałość. Najwyższą półkę stanowi biżuteria powstała na bazie złota (białego, złotego i różowego).

Niezmiennie od wielu lat jest to najbardziej drogocenna jak też najbardziej doceniana ozdoba. Kupując złoto trzeba dokładnie sprawdzić próbę stopu. Przedmiot zbudowany z czystego złota byłby nazbyt miękki, stąd do stopu dodawane są również inne metale.