Artystyczne stylizacje

W jaki sposób dobrać dobrą kurtkę przeciwdeszczową, która będzie spełniać swoją rolę? Jakie parametry musi posiadać tego typu kurtka?

kurtka
Kto chociaż raz zmókł do suchej nitki, na pewno zdaje sobie sprawę, jak konieczna jest odpowiednia kurtka chroniąca przed deszczem. Wiele z nich to bardzo dobra bariera przed warunkami atmosferycznymi, tak bardzo, że sprawdzą się w najgorszych warunkach. Nie zawsze jednakże niezbędna jest kurtka wyprawowa, czyli przystosowana na ogromne mrozy.

kurtka
Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Kupując taką kurtkę, dobrze jest określić w jakich warunkach będziemy jej używać. Jest to istotne, gdyż innego typu parametry posiada kurtka – patrz szczegóły – wyprawowa, natomiast zupełnie innego rodzaju bluza w stylu “urban”. Dlatego też, istnieje tak wiele rodzajów kurtek, i tak wiele firm, jak camp , że z pewnością warto trochę się zastanowić przed zakupem. Przede wszystkim istnieje podział na kurtki damskie i męskie. Artykuły skierowane do danej płci noszą różne znamiona anatomiczne. Dlatego też kurtka dla kobiet jest zwężana w talii, zaś jest szersza na linii bioder.

Męskie kurtki natomiast są szersze w barkach. Nie dziwi też fakt, że kwestie estetyczne mają tu duże znaczenie, dlatego też kurtki damskie występują w bardziej obszernej gamie kolorów. Przemyślane oraz nowoczesne systemy regulacji dają możliwość dostosowania różnych produktów do indywidualnej sylwetki i potrzeb – zarówno w kurtkach dla pań, jak również męskich. Na pewno godne polecenia są kurtki softshell (link). Jest to rodzaj kurtki, który posiada zalety kurtki termicznej, jak i zewnętrznej. Chodzi o to, że do cieńszej, trwałej i mocnej tkaniny z poliestru doklejony jest od wewnętrznej strony fleece lub microfleece.

Pomiędzy nimi może się także znajdować specjalna membrana, jaka będzie ochraniać przed podmuchami wiatru oraz pozwalać na oddychanie naszego ciała. Taki rodzaj kurtki jest więc doskonały na dni z dużym wiatrem, ale suche, taki klasyczny polar może być zbyt przewiewny, natomiast kurtka przeciwdeszczowakurtka – czytaj w serwisie -uba i sztywna.

kurtka
Autor: McArthurGlen Designer Outlets
Źródło: http://www.flickr.com

Krój takiej kurtki jest bardzo różny, z tego typu materiału robione są także płaszcze. Czasem nakrycia wierzchnie tego rodzaju dodatkowo są pokryte membraną chroniącą przez przemoknięciem. Takie kurtki posiadają więc całkiem duże parametry wodoodporności przez co mogą być z powodzeniem zastosowane też w bardziej mokre dni.