Artystyczne stylizacje

W jaki sposób golić się i troszczyć się o męski zarost – porady

Facet z brodą
Nadeszła moda na zarost. Panowie zapewne cieszą się z tego, iż gęsty zarost znowu jest modny, jednakże nie znaczy to, że mogą oni przeznaczyć mniej czasu na jego pielęgnowanie. Ładna broda lub wąsy nastręczają czasu. Idealne golenie nie będzie szybkie a także wymaga pewnej rutyny pielęgnacyjnej. Na początku musisz rozszerzyć pory. Możesz przykładowo to zrobić przykładając do twarzy zwilżony ciepłą wodą ręczniczek na ok. sześćdziesiąt sekund. Poprawnie byłoby golić się np. po wyjściu spod prysznica.

Mężczyzna z zarostem
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Oczyść twarz peelingiem. Może to być żel np. ze zmielonymi łupinami orzechów. Usunie martwy naskórek, jaki może blokować ostrza i szybciej je stępiać. Przemyj ciepłą wodą. Następne potrzebne artykuły do golenia to oliwka przed goleniem (by nawilżyć skórę.
W następnej kolejności wmasuj krem czy też piankę do golenia. Nim rozpoczniesz golić (polecamy odsyłam do tego serwisu) się, winna poleżeć na włosach przynajmniej 2 minutki. Dlaczego?

Gdyż tyle czasu zajmuje kremom do golenia ich należyte działanie. Składniki muszą mieć czas, by spenetrować włosy. Jeżeli ogolisz się po przykładowo dwudziestu sekundach, w rzeczywistości zgalasz suchy włos oraz zwiększasz ryzyko podrażnień. Rozpocznij golenie „z włosem”. Najlepsze są golarki tradycyjne. Po 2 pociągnięciach przemywaj ostrze. W taki sposób unikniesz podrażnień jak też zmniejszysz ilość wrastających włosków. Nie przyciskaj ostrza, kiedy się golisz. Potem ogol się pod włos (szczegóły w serwisie http://www.lokikoki.pl/Niżej wskazówki pomagające pożegnać się z wrastającymi włosami: Nie gol się nadmiernie prędko.

Gól się najprzód z włosem, a nie pod włos. Nałóż krem na przynajmniej dwie minuty przed rozpoczęciem golenia. Wykonuj celne pociągnięcia i regularnie opłukuj golarkę. Ostrożnie z pianką. To nie jej wielkość pomaga się golić, a składniki, które uprzednio mają czas, ażeby zadziałać. Za dużo pianki wręcz komplikuje golenie, ponieważ oddala ostrze od twarzy. Jeżeli jesteś ogromnie podatny na podrażnienia, wymień golarkę na taką, która ma mniej ostrzy. Oczywiście unikaj kosmetyków ze spirytusem. Nie używaj ręcznika, aby oczyścić ostrze. Nie zostawiaj także golarki w wilgoci i wodzie, bowiem zardzewieje. Regularnie zmieniaj ostrza. Jeśli masz gęsty zarost, wymieniaj je co trzy golenia. Wykorzystuj kosmetyki do brody .