Artystyczne stylizacje

Jak przeżyć I Komunię Świętą?

Pierwsza komunia święta
Uroczystość I Komunii Świętej zbliża się szybkimi krokami i zaczynamy wpadać w panikę. Jak sprawić, żeby w pełni przeżyć to święto, sprawić, by stało się ważnym wydarzeniem dla całej rodziny, a jednocześnie nie dać się skusić zewnętrznemu blichtrowi tego święta i szałowi prezentów, który sprawi, że zniszczone zostanie to, co najcenniejsze – przeżycie duchowe naszego dziecka.
Ubrania na pierwszą komunię
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Pamiętajmy, że to my mamy wpływ na to, jak zostanie zapamiętana I Komunia Święta przez nasze dziecko. Dyskutujmy z nim na ten temat i wytłumaczmy mu sens tego święta, jego wymiar duchowy. Stwórzmy listę niezbędnych i istotnych dla nas gości – przyjęcie pierwszokomunijne to nie wesele, zaprośmy więc na nie wyłącznie najbliższą rodzinę i przyjaciół, którzy byli ważni dla naszego dziecka. Zaproszenia możemy opracować sami w programie graficznym lub korzystając z pomocy zaprzyjaźnionego grafika. Aby było oryginalne, wykorzystajmy fotografię naszego dziecka i razem z naszą pociechą opracujmy własny, pozbawiony schematyczności tekst.

Odpowiedzmy sobie na pytanie: czy prezenty to najważniejsza rzecz w tym święcie? Czy komputer, ipod, quad lub play stadion sprawi, że przeżyjemy je lepiej? Podyskutujmy o tym z naszym dzieckiem, wytłumaczmy mu, że pierwsza komunia to przeżycie przede wszystkim duchowe, a nie materialne. Poprośmy rodzinę, by zdecydowała się na zakup skromnych, ale cennych pod względem emocjonalnym prezentów, które będą ważną pamiątką na całe życie. Złoty łańcuszek lub medalik, piękny album, aparat fotograficzny, zegarek – to pamiątki na całe życie, które swoją emocjonalną wartością odpowiadają powadze tego święta. Jeśli rodzina zdecyduje się na prezenty w postaci jakieś sumy pieniędzy, przeznaczmy fundusze na edukację naszego dziecka, np. kurs językowy. Musimy jednak szczerze porozmawiać o tym z dzieckiem, by nie czuło się gorsze na giełdzie prezentów, jaka po uroczystości jest zwykle panuje w szkole.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy (http://trzecipixel.com/category/portret-rodzinny/) naszego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. W nim rozwieją się wszystkie Twoje rozterki.

Nasze dziecko wbrew pozorom jest już dostatecznie dojrzałe, by pojąć nasze intencje, a świadomie podjęta decyzja na pewno ukształtuje jego charakter.

Ubiory komunijne
Autor: ubiory-komunijne.pl
Źródło: http://www.ubiory-komunijne.pl/

Kolejny wrażliwy temat to moda pierwszokomunijna, szczególnie sukienki do komunii Jeśli w naszym kościele dzieci nie zakładają alby, wyszukajmy w Internecie firmę, która szyje stroje komunijne, lecz zdecydujmy się na prostą i skromną sukienkę. Nie ma nic bardziej przygnębiającego niż dziewczynki-bezy, będące karykaturalna kopią panien młodych.

I wreszcie obiad pierwszokomunijny. Unikajmy restauracji, w których posadzą nas na jednej sali z sześciorgiem innych rodzin, które zakłócą nam rodzinne spotkanie. Jeśli mamy dom, zdecydujmy się na wynajęcie firmy cateringowej i wyprawmy przyjęcie w salonie, a najlepiej – przy ładnej pogodzie – w ogrodzie. Fotografowanie i kamerowanie zlećmy sąsiadowi, a sami poświęćmy czas rodzinie – mamy tak mało okazji, by pobyć razem z naszymi krewnymi – nie zmarnujmy tego!