Artystyczne stylizacje

Proces prawidłowego wyboru butów

buty męskie
Stopy są bardzo czułym miejscem w ludzkim ciele, dlatego też potrzebują szczególnej pielęgnacji i ochrony. W prawdzie ciało ludzkie przystosowuje się do warunków, w jakich człowiek egzystuje niezwykle szybko – np. poprzez stworzenie zdecydowanie grubszej warstwy skóry w przypadku, w jakim nasze stopy dotykają ziemi bez zewnętrznej ochrony – jednakże warto zadbać o dobrą ochronę dla naszych stóp.
półbuty
Autor: Deichmann
Źródło: Deichmann

Dziś odpowiednie buty jesteśmy w stanie nabyć w każdym mieście i w każdej galerii handlowej. Sklepów obuwniczych jest pod dostatkiem. Ilość przeróżnych typów butów jest bardzo duża – sandały, szpilki, glany – każdy z nas odnajdzie coś co będzie mu pasowało. Firm trudniących się produkcją obuwia także nie brakuje, w końcu prawie każdy z nas zna takie marki jak New Balance czy Nike. W jaki sposób w takim razie z z tak dużej liczby informacji dobrać dla siebie pasujące obuwie?

Rozmiar stopy nie załatwia wszystkiego.Nie tylko rozmiar stopy odgrywa kluczową rolę przy wyborze dobrych butów. W grę wchodzi także wiele innych czynników, takich jak: Poziom wyprofilowania, od jakiego może zależeć dobór wkładki do butów. Niektóre sklepy z butami, np. Sklep maja w ofercie bezpłatną pomoc w doborze butów. Tak, jak ma to miejsce w profesjonalnych sklepach sportowych, nasza stopa mierzona jest wzdłuż i wszerz, sprawdzany jest również profil naszego podbicia. Takie wybieranie obuwia jest wskazane niezależnie od tego, czy dobieramy trampki czy botki GOLA za każdym razem pomoże nam w wybraniu pasującego obuwia.

buty damskie
Autor: Tosca Blu
Źródło: Tosca Blu

Dlaczego jest to takie ważne?Buty źle spasowane z naszą stopą mogą powodować niemiłe dla człowieka konsekwencje. Na przykład, buty za małe będą nas ściskać i wycierać, co niesie za sobą nie tylko potężny dyskomfort, ale przy stałym występowaniu tego nieprzyjemnego zjawiska będziemy mogli doświadczyć zniekształcenia stopy, a to już kwalifikuje się do wizyty u chirurga. Z tego właśnie powodu niezwykle ważne jest wybranie sobie idealnego obuwia. Musimy zwracać na to uwagę nie tylko w momencie, w którym dobieramy sandały reebok, bo każde, nawet najprostsze buty, jeśli są nieprawidłowo dobrane, mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze zdrowie – .