Artystyczne stylizacje

Słońce i jego wpływ na włosy

wella maska do włosów
Włosy letnią porą są silnie narażone na działanie niebezpiecznych dla zdrowia substancji. Pełne szkodliwych składników powietrze może znacznie osłabić włosy tuż przy cebulkach, a mocne promieniowanie uv potrafi je wysuszyć. Dotyczy to w szczególności i tak już osłabionych włosów różnorakimi zabiegami pielęgnacyjnymi oraz koloryzującymi.

latem nie starczają zwyczajne różne szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście nauka nie pozostaje w tyle. Niedawno opracowano specjalne szampony do włosów zawierające proteiny i olejki ochronne. Te komponenty dobrze chronią włosy przed szkodliwym oddziaływaniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosy
Ostatnimi czasy modny jest olejek arganowy na stronie lokikoki. Specyfik produkowany jest z orzechów arganowych i ma w sobie dużo istotnych dla zdrowia (więcej pod adresem https://www.aptekazawiszy.pl/producent-dermedic,dCg-ABE.html) składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowylub w końcówki włosów. Jest on niezwykle bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, dzięki czemu doskonale zabezpiecza skórę głowy i włosy przed niebezpiecznym wpływem słońca.

Szampon przeciwłupieżowy = konieczność
Osoby mające dokuczliwą niedyspozycję, jaką stanowi łupież powinny zaku[ić dobry szampon przeciwłupieżowy. Podczas upałów, kiedy głowa bardzo się poci, a gruczoły łojowe wydzielają dużo oleistej cieczy, łupież sprawia, że czujemy dodatkowy dyskomfort. szampon przeciwłupieżowy nie tylko nieprzyjemnego swędzenia skóry, ale także przyczyni się do pozbycia się łupieżu oraz nie dopuści do jego nawrotów.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcem
Głównie polecane latem przez panów są maszynki do strzyżenia. Parę zręcznych ruchów fryzjera powoduje, że gorąco im niestraszne. Panie niekiedy decydują się łaskawie spojrzeć na degażówki, czyli inaczej mówiąc nożyce do cieniowania, bądź przerzedzania włosów. Często jednak, szanując swoje zadbane włosy, decydują się na ich wysokie upięcie. Zdarza się tak, że nie trwożą ich także maszynki do strzyżenia. Modne od niedawna są wzorki zrobione właśnie maszynkami na damskich głowach. Degażówki natomiast w ogóle nie są znane pośród mężczyzn, którzy uważają je za jedynie damski atrybut urody.
lato, mimo swych niewątpliwych uroków, potrafi być groźne dla zdrowia. Przede wszystkim narażona na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z zalet tej pory roku, pamiętajmy o ochronie tego, co najważniejsze – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl