Artystyczne stylizacje

Jak dobrze pachnąć – czyli na co zwracać uwagę w czasie wybierania perfum dla siebie

markowe perfumy
Perfumy są jak druga skóra. Są dopełnieniem dobrze dobranego stroju, podkreślają osobowość stosującej je osoby. Ale niestety zwykle bywa tak, że zapach, który został niewłaściwie dobrany, gryzie się ze strojem konkretnej osoby, stwarzając dysonans w odbieraniu całości. Sam właściciel zapachu gryzącego się z indywidualnym zapachem skóry, może czuć się źle, otoczony takimi zapachami.

drogeria
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
W pojedynczych przypadkach zapachy, w szczególności mocniejsze korzenne lub orientalne nuty powodują bóle głowy, spadek koncentracji albo (https://www.florenzocastello.com/pl/63-kolczyki) ogólne rozkojarzenie. Tu również powodem może stać się dobór nieodpowiednich perfum. Równie ważne jest, żeby były to oryginalne perfumy . Najczęściej mieszaniny tanich perfum zawierają mocno drażniące substancje.

Istnieją takie grupy perfum, które są większym wyzwaniem dla stosujących je osób. Są intensywne, więc powinno się ich używać niezwykle oszczędnie, gdyż duża ilość uwolnionych olejków eterycznych może doprowadzać do migreny nie tylko osobę ich używającą, ale też najbliższe otoczenie, które chce czy nie chce musi także wdychać duszące zapachy. Wyrazistość zapachu sprawia także, że nie nadaje się on na każdą okazję, w szczególności nie nadaje się na co dzień, do pracy. To perfumy pasujące na szczególną okazję, jak choćby randka, impreza rodzinna kontakt towarzyska.

Więcej informacji o różnych typach kosmetyków: odnośnik

Grupy zapachów bardzo mocnych albo wyrazistych to przede wszystkim perfumy orientalne, szyprowe i korzenne. Tutaj znajduje się większa ilość olejków uznawanych powszechnie za ciężkie. To też grupa zapachów które mają tyleż samo zwolenników, co przeciwników. I jest to całkiem zrozumiałe, bowiem przy zdecydowanie wyrazistych perfumach ciężko jest pozostać na nie obojętnym. A więc albo się je lubi, albo ich nie toleruje. Również pośród producentów można znaleźć kilku tych, których znakiem charakterystycznym były i są ciągle perfumy intensywne i wyraziste. Należą tutaj na przykład perfumy Paco Rabanne, stare zapachy Diora czy Givenchy, duża grupa od Thierrego Mugler i oczywiście wszystkie zapachy z bliskiego wschodu.