Artystyczne stylizacje

Jak odpowiednio wybierać odzież wojskową?

Moro, militaria
Odzież wojskowa ma nie tylko odpowiednio wyglądać, ale przede wszystkim spełniać wiele niezwykle znaczących funkcji praktycznych. W głównym stopniu jest stosowana do kamuflażu (ma ochraniać nas przed wzrokiem przeciwnika). Wybór najlepszej odzieży kamuflażowej jest także przedmiotem wielu rozważań dla ludzi, którzy lubią różnego typu gry militarne. Warto więc dowiedzieć się, które kolory i wzory najlepiej posłużą nam do kamuflażu i umożliwią wybrać idealną odzież wojskową.

buty wojskowe
Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczowym zadaniem w kwestii odzieży wojskowej, jest umożliwienie nam wtopienia się w tło. Najłatwiejszą tego formą jest wykonanie ubrań z materiałów o takiej barwie, która będzie odpowiadać palecie barw w danej przestrzeni, w której zamierzamy działać. Zazwyczaj są to ubrania w kolorach zielonych, a także khaki. Stosowane są przez liczne armie właściwie już od I Wojny Światowej. Czasami również przytrafiają się komplety mundurowe o szarym zabarwieniu, granatowym czy nawet czarnym. Są one jednak zazwyczaj stosowane przez policję czy oddziały specjalne, jakie nie muszą używać kamuflażu w warunkach „przyrodniczych”.

Obecnie zdecydowanie częściej jednak wykorzystuje się stroje, które nie mają jednolitej barwy, a raczej posiadają 3-4 kolory najbardziej odpowiadające barwie otoczenia. Dlatego też są bardzo modne spodnie moro, kurtki oraz nakrycia głowy.

odzież militarna
Źródło: http://www.sxc.hu/
Odzież wojskowa to jednak nie tylko prawidłowy wybór barw. Bardzo ważna w tym przypadku jest również jakość ubrań, która w niejednej sytuacji może mieć kluczowe znaczenie. Niezwykle ważny jest dobór solidnych i dobrych jakościowo ubrań, które ochronią nas nie tylko przed wzrokiem przeciwnika, lecz w szczególności przed rozmaitymi niebezpiecznymi sytuacjami. Odzież tego rodzaju powinna być zatem odporna między innymi na wilgoć.

Materiały użyte do jej wyprodukowania muszą być bardzo odporne na różnego rodzaju zniszczenia. Musi także niezawodnie chronić nas przed zimnem, a także wysokimi temperaturami. Warto również zwracać uwagę na to, żeby w ubraniach czuć się w szczególności swobodnie i komfortowo. Niezwykle często musimy chodzić w nich sporo godzin, dlatego też niezwykle ważne jest, żeby były one komfortowe i przyjemne dla ciała. Tak dobrana odzież militarna z całą pewnością będzie nam perfekcyjnie służyć.