Artystyczne stylizacje

Jak naturalnie dbać o skórę

images
Próbując pielęgnować skórę, zazwyczaj wybieramy kupno popularnych w perfumeriach wyjątkowo drogich produktów kosmetycznych. Świetnie rozreklamowane, zamknięte w pięknych pudełkach markowe artykuły, uruchamiają w konsumentkach w pewien sposób magiczne myślenie na temat tego, że kupują coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Niewiele jednak osób analizuje zawartość kremu, a nawet gdy próbują, oznaczenia są zwykle tak zagmatwane, że umieszczona na nich informacja jest nieczytelna dla osoby która nie ma specjalistycznej wiedzy. Na tym właśnie polega marketing w dziedzinie kosmetyki, a zdecydowanie każdy musi wiedzieć, że domowe oczyszczanie twarzy, czy ukręcenie równie dobrego kremu jak te sprzedawane w drogeriach, nie jest bardzo trudne.

Tanie kosmetyki uzyskane domowym sposobem, to nie tylko oszczędność, ale także wielka satysfakcja dla każdej kobiety. Wystarczy zaledwie odszukać w sieci skład receptur na kremy, które będą odpowiadały zapotrzebowaniom naszego naskórka, a potem znaleźć dobry sklep z półproduktami biochemicznymi i naturalnymi ekstraktami z roślin. Fora są potrzebnym wsparciem w tej dziedzinie, jak też skarbnicą przydatnych wskazówek. Odnajdziemy tam także przepisy na domowe kremy odpowiednie na jesień, jak i receptury kosmetyków do pielęgnacji włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kobiety które doceniają tylko ekologiczne produkty , ale też nie chcą rezygnować z make up-u, powinny świetnie poznać już kosmetyki mineralne. Są sporządzane bez środków chemicznych, co sprawia,że już same w sobie są zdrowsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, jednak ich dobroczynne właściwości, są warte swojej ceny. Mogą być używane przez wszystkich, nawet gdy mamy skórę trądzikową. Kosmetyki mineralne mają też własności przeciwalergiczne, co generalnie stawia je znacznie wyżej, niż produkty przetwarzane w przestarzały sposób, często powodujące podrażnienia.

Natura w każdej wersji jest skuteczna. Kosmetyki tworzone bez obróbki chemicznej i wolne od składników konserwujących, są zdecydowanie zdrowsze dla skóry – warto o tym pamiętać zanim następny raz złapiemy się w sidła reklamy.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/