Artystyczne stylizacje

W jaki sposób można skutecznie dbać o długie włosy, podstawowe zasady ich pielęgnacji.

zadbane włosy
Długie, lśniące włosy są marzeniem wielu kobiet. Już zapuszczenie ich będzie nie lada wyzwaniem, bowiem włosy jedynie do łopatek będą potrzebować przynajmniej trzy lata na to żeby urosnąć. Przez ten czas muszą być wielokrotnie podcinane, co jeszcze wydłuża czas, ale jest to konieczny zabieg, jeśli będzie się chciało je mieć w odpowiedniej formie.

stylizacja włosów
Autor: Nathan O’Nions
Źródło: http://www.flickr.com
Problemem długich włosów jest ich spora łamliwość, a oprócz tego rozdwajanie się końcówek. Jeżeli taka sytuacja będzie miała miejsce, to jedynym wyjściem będzie ucięcie włosów z takimi końcówkami, niekiedy na sporą długość, dlatego też dużo lepiej jest zapobiegać temu. Końcówki mające tendencję do rozdwajania się można systematycznie odżywiać odpowiednimi fluidami, bardzo dobrym sposobem jest także delikatne przycinanie co pewien okres czasu.

Jest polecana strona www (https://spark-shop.com/pl/), na jakiej znajdziesz ciekawe informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Poza tym długie włosy będą wymagać dużej, systematycznej pielęgnacji, bo tylko w takim przypadku mogą one być w dobrym stanie. Jeżeli nie zapomni się o tym, to nic nie powinno przeszkadzać, aby mieć włosy aż po pas lub jeszcze dłuższe.

zobacz ciekawe przykłady
Autor: Saxbald Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z podstawowych zasad pielęgnowania dłuższych jest dobre rozczesywanie. Warto to zrobić również przed samym myciem, wówczas nie będą się tak bardzo plątać. Włosy suszyć należy w postaci rozpuszczonej, po pierwsze szybciej wtedy wyschną, a poza tym będą mniej podatne na jakieś uszkodzenia. Suszenie jeśli tylko się da powinno być naturalne, trzeba do minimum ograniczyć używanie suszarki, bo strumień ciepłego powietrza także działa niezbyt korzystnie na stan włosów. Na koniec zostanie najważniejszy etap pielęgnowania, czyli dokładne rozczesanie suchych i czystych włosów.

Do czesania warto kupić naprawdę dobre przyrządy – na przykład doskonale sprawdzają się w tej roli szczotki tangle teezer (więcej: interesujące przykłady), zaliczane do najlepszych produktów tego typu w sprzedaży. Szukając dobrych szczotek warto odwiedzić jakiś dobry internetowy sklep z kosmetykami do włosów, w nim z całą pewnością powinno się udać zakupić wszystko, czego będzie się potrzebowało do odpowiedniej pielęgnacji dłuższych włosów.