Artystyczne stylizacje

Jak wybrać idealną koszulę dla swojego faceta?

czarna koszula męska
W męskiej szafie musi znajdować się co najmniej kilka koszul. Powinny to być zarówno eleganckie, klasyczne koszule w białym kolorze, jak też koszule w uniwersalnym błękitnym kolorze, nie może zabraknąć w niej także koszul kraciastych. Niebieskie oraz białe koszule są najbardziej uniwersalne, dobierając do nich odpowiednie dodatki, można je ubrać na każdą okazję.

biała koszula zawsze w modzie
Autor: Nife
Źródło: Nife
Grubsi panowie też chcą prezentować się elegancko, mimo że wyjątkowo ciężko jest znaleźć koszule 3xl. Jeszcze trudniej jest kupić koszule 4xl. Nie znaczy to, że panowie zakładający koszule 3xl bądź koszule 4xl powinni wkładać koszule zrobione z kiepskich materiałów, o jednocześnie nieciekawym kroju. Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla grubszych panów szukających koszul w większych rozmiarach jest wyprawa do dobrego sklepu, który zajmuje się sprzedażą męskiej odzieży dla puszystych. Taki sklep jest gwarancją, że uda im się znaleźć elegancką koszulę, wykonaną z dobrej jakości materiałów – modne koszule (więcej na temat) 3xl.

Elegancka koszula powinna być uszyta z dobrej jakości materiału. Praktyczne orazrównocześnie eleganckie są modele uszyte z bawełny. Bawełniane modele należą do koszul najczęściej spotykanych. Koszule wykonane z bawełny zakłada się przede wszystkim do garnitury. Także koszule do noszenia na co dzień szyje się z bawełny. W przypadku koszul codziennych wykorzystywana jest flanela. Modele z naturalnej, stuprocentowej bawełny posiadają mnóstwo zalet. Jako podstawową zaletę koszul uszytych z bawełny wskazuje się ich oddychalność. Jako najważniejszą wadę– ich gniecenie się. Jeśli chcemy uniknąć gniecenia się koszuli, należy poszukać koszul z bawełny i włókien poliestrowych. Cena koszul uzależniona jest od materiału, z którego je zrobiono. Te, które wykonano ze stuprocentowej bawełny będą kosztowały więcej od tych z mieszanych tkanin.

męskie koszule
Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com
Za szczególnie dobre, ale równocześnie drogie uważane są koszule zrobione z bawełny egipskiej. Koszule dla panów dzieli się , opierając się na kroju. Wyróżnić więc można koszule proste i taliowane. Koszule taliowane nazywane są także koszulami wyszczuplanymi. To najbardziej elementarny podział koszul dla panów. Posuwając się dalej, możemy wskazać modele nazywane custom fit. Modele te mają być koszulami, które będą pasować na każdego mężczyznę.