Artystyczne stylizacje

Jak efektywnie zmagać się z otyłością – opaska żołądkowa jako najlepsze rozwiązanie

dieta
Teraz sporo osób walczy z kłopotem otyłości. W nowoczesnych czasach problem otyłości jest ogromnie powszechny i niemało osób codziennie boryka się z tym kłopotem. Naturalnie nadwagę i otyłość wolno przemóc, niemniej nie jest to banalne i wymaga znacznego wysiłku, pracy nad sobą, zaangażowania oraz nieustępliwości.

dieta
Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Aby skutecznie zrzucić daremne kilogramy niezbędna jest przede wszystkim odpowiednia dieta oraz także aktywność fizyczna. Jednak nie u każdego dostarczy to wystarczające efekty. Zatem dzisiaj niezwykle dużą popularnością cieszy się zabieg, który efektywnie pozwala pozbyć się otyłości – tak zwana opaska żołądkowa.

Założenie opaski żołądkowej to zabieg operacyjny, jaki znany jest już od wielu lat. Cechuje się on niezmiernie wielką skutecznością i przynosi istotnie istotne rezultaty, gdyż już w ciągu dwóch lat można pozbyć się aż 50 procent nadwagi, a nieraz nawet jeszcze więcej. Opaska – (i inne gadżety gadzetyupominki.com) taka idealnie sprawdza się więc w wielu różnych przypadkach. Dzięki chirurgicznemu założeniu takiej opaski żołądkowej, która jest wyposażona w balon żołądkowy realne jest regulowanie tempa odchudzania.

dieta
Autor: Dmitry Sunagatov
Źródło: Fotolia.com
Balon ten zaciska się pod skórą pod wpływem specjalnego płynu, którym jest nasycany, zaś w zależności od jego stopnia zaciśnięcia przyjmuje się mniejsze albo większe wielkości pokarmu. Założenie takiej opaski trwa mniej więcej 90 minut przy znieczuleniu ogólnym, w następnej kolejności pacjent przyjmuje środki przeciwbólowe. Jeszcze tego samego dnia po dokonaniu operacji pacjent winien zacząć siadać, jednakże polecany jest kilkudniowy pobyt w szpitalu.

Do zupełnej sprawności i normalnej aktywności wraca się najczęściej po kilku tygodniach. Cena założenia takiej opaski to z grubsza 15 do 20 tysięcy złotych. Zabieg ten kierowany jest przede wszystkim do osób otyłych, jakich BMI wynosi powyżej 40, natomiast inne metody odchudzania są nieskuteczne. Na dodatek operacja taka polecana jest także osobom, które posiadają różnorodne kłopoty zdrowotne wynikające z otyłości, takie jak przykładowo cukrzyca, zespół bezdechów sennych czy również nadciśnienie.