Artystyczne stylizacje

Jak dużo pracy potrzeba na uszycie kostiumu?

zlecę szycie
Bycie artystą teatralnym to ciężki kawał chleba. Każdy, kto choć raz miał do czynienia z tym zawodem, zdaje sobie sprawę iż wymaga on mnóstwo od człowieka. W głównej mierze czasu, tony czasu, jaki należy poświęcić na uczenie się kwestii.
Outlet
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

szycie ubrań
Autor: Marcus Balcher
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast za sceną jest jeszcze więcej roboty. Zajrzyjmy za scenę.

zlecę szycie
Autor: Ha pegg
Źródło: http://www.flickr.com

Za każdym aktorem stoi wielka ilość statystów, jacy dbają o dobrą prezencję artystów. Makijażyści troszczą się o to by twarz się nie błyszczała, lub mają więcej pracy, gdy aktor gra rolę, jaka potrzebuje pracochłonnej charakteryzacji. Czasami właściwa charakteryzacja trwa pół dnia. Sami rozumiecie, iż to wiele wymagająca od artysty i od makijażystów praca. Ale najbardziej długotrwałe jest szycie ubrań, w które czasem zaangażowanych jest kilkuset ludzi. Uszycie jednego stroju może trwać parę tygodni. Niektóre stroje wymagają sprowadzenia egzotycznych materiałów, jak na przykład skór lub aksamitów. By się przekonać jak długo trwa tworzenie całego przebrania stwierdziłem, że zlecę szycie stroju Gandalfa. Okazało się, iż koszt uszycia takowego stroju będzie kosztować gigantyczną kwotę dwóch tysięcy złotych. Jak możecie zauważyć szycie kostiumów dla aktorów teatralnych wymaga od szwacza mnóstwo.

Absorbujący materiał? Jeśli tak sądzisz, to kliknij tutaj, w serwisie nike lunar, który tam miejscu się znajduje, również jest coś ciekawego!

Po pierwsze precyzyjności, gdyż ilości materiału są ograniczone, z tego powodu profesjonalista nie może się pomylić. Niektóre stroje wymagają zszycia na przykład bardzo grubej skóry z lnianą tkaniną jaka jest również ciężki w obróbce. W takim wypadku do pracy przystępuje nawet sześciu pracowników, którzy wpierw zmiękczają skórę, żeby potem mocną igłą do zszywania złączyć za pomocą żyłki na ryby oba materiały. Nie dosyć, iż zawód aktora teatralnego jest trudny to za jego plecami stoi mnóstwo innych pracowników, którzy dbają o jego właściwy wygląd na spektaklu.

Nic zaskakującego teraz, że bilety na najnowsze sztuki są bardzo drogie, gdy już to wszystko wiecie. To co widać na scenie to jedynie czubek góry lodowej.