Artystyczne stylizacje

Jak dopasować kreację do figury?

Dwie kobiety
W idealnie dobranej sukience każda kobieta będzie wyglądać wspaniale. Warto zatem skupić się na atutach swojej figury, a także pomyśleć, jak zakryć mankamenty natury, by w ostateczności dobrać doskonałą sukienkę.

Zarówno sukienki damskie, jak również wszelkiego typu garsonki (przykładowe sukienki damskie i garsonki znajdują się tutaj: damskie garsonki) dostępne są w różnorodnych modelach, z tego powodu bez wątpienia każdy wybierze coś idealnego dla siebie, w czym będzie wyglądać idealnie. Ubrania damskie muszą być dobierane nie tylko pod kątem własnych preferencji estetycznych, lecz także pod kątem sylwetki.

Modelka spoglądająca w górę
Autor: Stefano Montagner
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli posiadasz bardzo szerokie biodra i uda, nie powinnaś uważać wcale, iż jest to twoja wada. Możemy bowiem w odpowiedni sposób dostosować sukienkę, która sprawi, iż i tak będziesz wyglądać idealnie. Powinnaś dobrać sukienkę z szerokim dołem, która skutecznie zakryje najmniej lubiane części ciała. Idealnie sprawdzą się bardzo modne sukienki rozkloszowane, a także trapezowe. Do tego jakaś modna galanteria (galanteria damska) i będziesz zachwycać w towarzystwie każdego dnia!Bardzo dużo kobiet boryka się z problemem niedowagi lub narzeka na zbyt chłopięcą figurę.

Dziewczyna oparta o auto
Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew pozorom nie jest to wcale rzadkie wśród kobiet. Nie powinno być to jednak przyczyną, aby rezygnować z sukienek, należy jedynie wybrać odpowiedni krój. W tej sytuacji sprawdzą się z pewnością tzw. bombki i tulipany. Trzeba wiedzieć, że w sytuacji „chłopczyc” im więcej udziwnień, motywów i falban, tym lepiej.

Kupując sukienkę trzeba zwracać uwagę w głównym stopniu na barwę czy motywy znajdujące się na niej. Czasem wystarczy wybrać niewłaściwy kolor i czar pryśnie! Szczególnie osoby pragnące ukryć przy pomocy stroju nieco ciałka powinny na to uważać. W przypadku niewielkiej nadwagi należy dobierać skromne kroje. Rzecz jasna nie znaczy to wcale, że powinniśmy dobierać tylko ciemne ubrania! Wystarczy jednak, iż nie będziemy przesadzać z nadmiarem kolorów i motywów, które optycznie powiększają sylwetkę. To, co sprawdza się w sytuacji kobiet szczupłych, dla pulchnych będzie totalnie nietrafionym pomysłem. A jeżeli już w końcu odnajdziemy dla siebie ten idealny krój, z pewnością będziemy nie tylko wyglądać świetnie, lecz również świetnie się czuć!