Artystyczne stylizacje

Jak dobrze się pokazać na rozmowie o pracę?

Moda dla mężczyzny
Rozmowa kwalifikacyjne jest sytuacją bez wątpienia stresującą, jednak zaliczającą się do niezwykle często występujących na dzień dzisiejszy. Związane są z nią określone zwyczaje i wymagania, które musi spełniać kandydat na dane stanowisko. Ustalenia te dotyczą między innymi wyglądu.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawa „co założyć na rozmowę kwalifikacyjną” i w jaki sposób się na niej przedstawić dużej liczbie osób spędza sen z powiek. Istnieją jednak różnego rodzaju źródła informacji, z których można dowiedzieć się dużo na ten temat. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że na rozmowie takiej najważniejsze są kwalifikacje i zdolności ewentualnego pracownika, które musi on odpowiednio zaprezentować i podkreślić. Z pewnością jednak nie może się to powieść w przypadku, gdy określona osoba nie spełnia elementarnych warunków w kwestii wyglądu. W tym aspekcie nagminnie podkreślane są słowa, że pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz, toteż należy tę okazję odpowiednio wykorzystać.

„Więcej to mniej”, czyli biżuteria
Nierzadko omawiany jest aspekt makijażu kandydatek na rozmowę o pracę. Ogólnie musi on być jak najbardziej delikatny. Powinno się unikać jaskrawych kolorów i rzucających się w oczy elementów, przykładowo bogato dekorowanych tipsów i paznokci. Jeśli chodzi o biżuterię także wskazany jest umiar, jak również stawianie na elegancję i ponadczasowe motywy. Zwraca się także uwagę na to, że wszelkie dodatki muszą być dopasowane do całości stroju.

Moda męska
Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

Ubiór
W aspekcie właściwego stroju na rozmowę o pracę jest kilka różnych zasad. Wszystkie źródła informacji są jednak zgodne, że typ stroju w dużej mierze zależeć będzie od rodzaju firmy, w której osoba stara się o zatrudnienie. W przypadku stanowisk zdecydowanie oficjalnych, jak na przykład praca w urzędzie czy banku, strój na rozmowę o pracę musi być jak najbardziej formalny. Przede wszystkim jednak na każdą rozmowę kwalifikacyjną powinno się zakładać ubranie czyste i schludne. Należy próbować zaprezentować się jak najlepiej, toteż poleca się wybór eleganckiej, ale pasującej fryzury i przykładowo dobrze leżącego kostiumu w przypadku kobiet. Niewskazane są różnorodne krzykliwe kolory. Kwestię „jak nosić róż” powinno się więc raczej zostawić na okazje inne niż rozmowa o pracę.

Źródło: http://jego-styl.pl/