Artystyczne stylizacje

W jaki sposób dbać o włosy, żeby zawsze prezentowały się zjawiskowo i równocześnie naturalnie

włosy
Kiedy panie oglądają reklamy telewizyjne, to ich uwagę prawie zawsze przykuwają eliksiry do pielęgnacji włosów. Pięćdziesięciolatki zastanawiają się, co zrobić, żeby mieć równie olśniewającą fryzurę jak modelki. Pomimo tego że przedstawicielki płci pięknej bez przerwy nabywają nowe maski i odżywki do włosów, to wcale nie wydają się być usatysfakcjonowane rezultatami zaaplikowanych kuracji, a niekiedy nawet specjalnych diet. Żeby fryzura wyglądała się imponująco, to należy obowiązkowo, jak również regularnie rezerwować wizyty w uznanym gabinecie fryzjerskim, a także stosować się do paru porad.

włosy
Autor: Maegan Tintari
Źródło: http://www.flickr.com
Włosy niefarbowane właściwie nie wymagają nadzwyczajnej pielęgnacji. Przede wszystkim należy pamiętać, żeby nie kłaść się do łóżka z niewysuszoną głową. Lepiej oglądnąć jeszcze jeden odcinek ulubionego kolumbijskiego serialu lub upiec smakowite francuskie ciasto z wiśniami, żeby włosy mogły wyschnąć same. Gros pań w ogóle nie używa suszarek, ponieważ przedstawicielki płci pięknej obawiają się, że nazbyt ciepłe powietrze zniszczy włosy. Jednak jak instruują nas fryzjerzy, jeżeli tylko prawidłowo skieruje się strumień powietrza, to pasma włosów nabiorą cudownego blasku.

W trakcie suszenia można je delikatnie nawilżyć takimi preparatami jak argan oil (LokiKoki) bądź jedwab w płynie. Stosowanie innych środków nie jest obowiązkowe, wręcz przeciwnie, odżywki warto odłożyć do szafki, gdyż mogą one bardzo obciążyć włosy. Tymczasem włosy koloryzowane wymagają wyjątkowego potraktowania. Paniom, zarówno tym po dwudziestce, jak i tym po siedemdziesiątce, zależy nade wszystko na tym, aby w czasie codziennej toalety włosy (revlon professional polska – kliknij) nie straciły blasku i koloru, bowiem każdorazowe mycie wypłukuje farbę. A przy okazji dodajmy, że każde następne farbowanie niszczy włosy, więc reprezentantki płci pięknej zakupują w supermarketach albo aptekach stacjonarnych specjalne szampony pielęgnacyjne.

Panie, które bez przerwy używają masek koloryzujących muszą regularnie stosować odżywki – zobacz więcej. Żeby kupić najwłaściwszy produkt, należy dokładnie czytać etykiety umieszczone na pudełeczkach. Wydaje się jednak, że największym wrogiem koloryzowanych włosów są odrosty, bo tutaj nawet luksusowe odżywki nie zdadzą egzaminu, a wizyta u dobrego fryzjera okazuje się koniecznością.