Artystyczne stylizacje

Jak bez ryzyka i skutecznie stosować sterydy – zwiększona masa mięśniowa a mity związane z Metanabolem

dieta kulturystyczna
Wiele osób chciałoby mieć sportową sylwetkę oraz zadbany wygląd. Rozpoczynamy więc ćwiczenia na siłowni wraz z odpowiednią dietą. Chcemy jak najszybciej uzyskać wymarzone wyniki, jednak nie zawsze udaje się nam je osiągnąć. Wtedy zaczynamy myśleć o wspomaganiu. Przykładem jest tu słynny Metanabol. Dla laików – Metanabol to nazwa komercyjna sterydu anabolicznego – metandrostenolonu i jest pochodną testosteronu.

Kulturysta
Autor: Erik Nomm
Źródło: http://www.flickr.com

Już w latach sześćdziesiątych minionego wieku stał się rozpoznawalnym specyfikiem wśród sportowców. Omawiana substancja jest niedroga, jednak bywa fałszowana ze względu na swoją dużą popularność. Niekiedy zamiast metanabolu rozpowszechniany jest inny tańszy zamiennik, dlatego trzeba kupować z głową i inwestować w sprawdzone suplementy.

Używając ten steryd w dawkach bezpiecznych można błyskawicznie zauważyć poprawę kondycji oraz wzrost masy. Metanabol należy przyjmować w tzw. cyklach. Już po wstępnej fazie zauważyć można wzrost mięśni do około pięciu lub dziesięciu kilo. Podstawą pozytywnych efektów jest właściwe odżywianie, bowiem Metanabol powoduje dodatni bilans azotowy, jak też zwiększa syntezę białka. Innymi słowy, posiłki wraz ze sterydem powodują przyrost tkanki mięśniowej. Zdarza się, iż pojawiają się kłopoty z zatrzymaniem wody w organizmie, co ma związek ze spadkiem masy ciała po skończonym cyklu.

W związku z tym należy ostrożnie stosować preparat oraz zastanowić się nad intensywnością jego spożywania. Można osłaniać wątrobę specjalnymi środkami, jeśli bierzemy pod uwagę następną fazę Metanabolu.Doskonałym rozwiązaniem jest zażywanie preparatu występującego pod nazwą Sylimarol. Jest to substancja osłaniająca pracę i wspomagająca wątrobę. Gdy chcemy natomiast oczyścić organizm z metandrostenolonu najlepiej rozważyć wykorzystanie środka o nazwie Clomidem.

kulturysta
Autor: Kasey Eriksen
Źródło: http://www.flickr.com

Reasumując – ryzyko związane z zażywaniem sterydu jest znaczne. Odpowiednia dieta oraz dodatkowe środki ochraniające wątrobę mogą jednak uchronić przed efektami ubocznymi. Niemniej decyzja uzyskania idealnej sylwetki w krótkim czasie a zdrowie należy do każdego indywidualnie. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, że właściwe podejście do tego tematu to podstawa. Jeśli będziemy z głową przyjmowali preparaty wspomagające, szybko osiągniemy efekty bez szkody dla organizmu.