Artystyczne stylizacje

Skóra naturalna to delikatny, ekologiczny surowiec do szycia torebek skórzanych typu worek

damskie akcesoria
Uszlachetnianie nubuku, to procesy technologiczne, które rozwinęły się w Polsce wysoko jeszcze w czasach wczesnego średniowiecza. znanych było kilka technik garbarskich i wiedziano jak przygotować skórę do wchłonięcia odpowiednich substancji uszlachetniających, tak by otrzymała odpowiednią miękkość a skóry podeszwowe – wytrzymałość i zwięzłość.

damskie akcesoria
Autor: Torbs
Źródło: torbs.pl
Paleontologowie wyliczyli sporo typów artykułów wykonywanych z różnorodnie garbowanej skóry. Jeśli idzie o akcesoria to istniał różnorodny asortyment artykułów ze skóry idź http://www.dziegielewska.eu od siodeł do waliz i toreb podróżnych – walizki, teczki, raportówki, sakiewki damskie, portfeliki i inne akcesoria. Polecane nowości: modne aktówki.

obecnie wyroby ze skóry obejmują bardzo szeroką gamę m.in.: obuwie, ubranie, wyroby galanteryjne, meble tapicerowane, paski (więcej dowiesz się na tej stronie) do zegarków, biżuterię, torebki damskie skórzane, piłki itp. Dzięki identyfikacji rodzajów skóry, wyroby skórzane używane są zarówno w branży konfekcyjnej ale także motoryzacyjnej i meblarskiej. Znanych jest bowiem dużo rodzajów skóry, a każda ma odmienny wygląd i jest swoista w dotyku. Z uwagi na możliwość bezpośredniego kontaktu tych towarów z ciałem człowieka, np. podczas noszenia obuwia, pasków do zegarków, powinno się zwrócić szczególną uwagę czy wyroby nie posiadają w sobie związków chemicznych, których zawartość może posiadać ujemny wpływ na nasze zdrowie. Zobacz szczegóły: .

Przeobrażenia mające miejsce w ostatnich latach w kraju i na świecie spowodowały, że na rynku są dostępne zarówno gotowe towary ze skóry jak również półprodukty przywożone prawie z całego świata. Wśród powyższych produktów potrafimy wyróżnić produkty takie jak torebki, obuwie, portfele ze skóry węża, słonia, aligatora oraz dużych kotów takich jak tygrys. Powyżej wymienione wyroby są przywożone zwykle jako suweniry urlopowe z dalekich państw. Trzeba pamiętać, że te pamiątki wykonane z kości słoniowej bądź skóry krokodyla nie powinny się jednak znaleźć w naszych zbiorach. Powyższe zwierzęta należą bowiem do gatunków chronionych.