Artystyczne stylizacje

Imperium odzieżowe Zara

moda - magazyny
Jeżeli kiedykolwiek kupowałaś ubrania, na pewno jest ci znana ekskluzywna marka Zara. Obecnie na całym świecie funkcjonuje ponad 650 sklepów tej renomowanej marki. Trzeba wiedzieć, że właściciel tej ciuchowej potęgi, pochodzący z półwyspu iberyjskiego Amancio Ortega Gaona, rozpoczął swoją trasę do światowej renomy od roboty w sklepie odzieżowym.

moda - magazyny
Źródło: flickr.com

Dziś Gaona jest najzamożniejszym mieszkańcem Hiszpanii oraz ma piątą lokatę w rankingu najzamożniejszych ludzi na globie. Historia tego przedsiębiorczego człowieka jest źródłem inspiracji dla wielu osób. Amancio Ortega Gaona stanowisku w sklepie z ubraniami podjął w wieku siedemnastu lat. Dwie dekady później założył swój pionierski sklep, w którym sprzedawał ubrania Zara. Jego droga do bogactwa to esencja tego, co zwie się w uproszczeniu „od pucybuta do milionera”.

Ubrania Zara, pomimo ciężkiego załamania gospodarczego, sprzedają się świetnie. Miarodajnym na to dowodem jest fakt, że Zara charakteryzuje się korzystną proporcją zysku do przychodu. Źródeł takiego sukcesu finansowego jest dużo. Najbardziej znaczącym atutem, jaki posiadają ubrania Zara, są idealne projekty. Ogromne znaczenie ma też zarobiona przez kilkadziesiąt lat renoma. Zara istnieje od lat 70., przez co osadziła się w ogólnej świadomości ludzi. Ubrania Zara kojarzą się konsumentom z renomą i pewnością idealnej jakości. To bardzo wartościowe dla marki, źródło jej osiągniętego sukcesu.

Najzamożniejszy mieszkaniec półwyspu iberyjskiego, Amancio Ortega Gaona, powinien być dla wielu młodzieńców godnym wzorem. Konsekwentną pracą wypracował on ogromny majątek i założył potęgę ubraniową – markę Zara. Nie prosił on nikogo o środki, nie demonstrował na ulicach, nie brał pieniędzy z budżetu kraju ucząc się na darmowym uniwersytecie. Na bogactwo zapracował na własną rękę i za to należy go podziwiać.

Źródło: domodi