Artystyczne stylizacje

Golenie zarostu. Jak właściwie wykonywać ten zabieg?

akcesoria do golenia
Kiedy mowa o dbaniu o swój wygląd zdaje się, że mężczyźni nie poświęcają takiemu tematowi zbyt wiele uwagi. Jednakowoż ten kto chce posiadać nieskazitelną cerę idealnie gładką ma pojęcie jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to aby tak się prezentować. Golenie to temat, jaki wymaga cierpliwości jak również dojścia do swego rodzaju wprawy. W jaki sposób w związku z tym należy to robić dobrze by osiągnąć dobre rezultaty? Z początku golenie nie jest łatwe. Jest to czynność, której trzeba się nauczyć, a przede wszystkim nauczyć w jaki sposób robić to odpowiednio.

pędzel do golenia
Z czasem po dojściu do wprawy golenie (polecamy maszynka na żyletki sklep) zarostu będzie łatwe oraz stanie się bardziej naturalne, jednak wymaga to czasu oraz pewnej istotnej wiedzy. Właściwy sposób przygotowania do zabiegu, jak również golenie i zadbanie o skórę pozwoli nam osiągnąć świetne efekty. Przed zabiegiem należy koniecznie rozszerzyć pory skóry. Można to uczynić za pomocą ciepłego, zwilżonego ręcznika przyłożonego do twarzy na około minuty. Taki sam efekt uzyskamy gdy będziemy się golić po skończonym prysznicu, kiedy skóra jest rozgrzana. Następnie trzeba oczyścić twarz przy pomocy peelingu. Doskonale sprawdzą się wszelkiego rodzaju organiczne kosmetyki jak peelingi z dodatkiem łupin orzechów albo cukrowe. Takie specyfiki złuszczą naskórek, jaki może przeszkadzać podczas golenia jak też niszczyć maszynkę. Twarz następnie należy przemyć ciepłą wodą.

Przed goleniem należy nawilżyć skórę i koniecznie zmiękczyć włosy. W tym celu odpowiedni będzie olejek przed goleniem. Następnie stosujemy środek, którego użyjemy podczas golenia. Mogą to być różnego rodzaju żele do golenia lub pianka do golenia cena tak naprawdę nie jest tu tak istotna . Ważne aby produkt był dobrej jakości, co nie zawsze oznacza, że musi dużo kosztować. Kosmetyk musi pozostać na brodzie około dwie minuty aby dobrze zmiękczyć zarost.

Jeśli chodzi o golenie na mokro świetna jest do tego maszynka Edwin Jagger Razor. Jest to doskonałej jakości sprzęt, jaki pozwoli na osiągniecie świetnych rezultatów. Rozpocząć trzeba od golenia z włosem wypłukując ostrze co dwa pociągnięcia. Pamiętajmy aby nie przyciskać go mocno do skóry. Dobrej jakości ostrze nie wymaga tak dużej siły. Następnie golimy się pod włos aż do uzyskania doskonale gładkiej skóry. Na koniec należy spłukać twarz zimną wodą oraz zastosować balsam nawilżający.