Artystyczne stylizacje

Golenie zarostu – jakim sposobem ta czynność była zazwyczaj wykonywana przez mężczyzn w czasie ostatnich lat?

brzytwa
Dziś zarost na męskiej twarzy cechuje się dużą popularnością. Swój renesans przeżywają wąsy oraz brody, jak również zarost kilkudniowy. Golenie się nie nastręcza już żadnych kłopotów, ponieważ współczesny mężczyzna ma do dyspozycji dużo wygodnych rozwiązań.

akcesoria do golenia
Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

Jak w takim razie wyglądało golenie na przestrzeni ostatnich lat? Co się zmieniło w arsenale męskich zabiegów pielęgnacyjnych?
W dziewiętnastym wieku panowie dość chętnie korzystali z usług tak zwanych golibrodów (Polecam ). W tym czasie użytkowane były najczęściej specjalne brzytwy, które potrzebowały regularnego ostrzenia, aby skutecznie usuwać niepotrzebne włosy. Część mężczyzn bowiem wybierała brody oraz wąsy, część natomiast decydowała się na zupełną rezygnację z zarostu, szczególnie w młodszym wieku. Spopularyzowanie maszynek do golenia datowane jest na początek dwudziestego wieku.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej na opisywany temat, kliknij na odnośnik tu (http://www.theomarvee.com/26-vitaforce) – informacje tu zawarte są bardzo interesujące.

Ten wynalazek panowie zawdzięczają naturalnie osobie Gillette’a, którego nazwisko jest współcześnie kojarzone głównie z marką bardzo wysokiej maszynek do golenia, charakteryzujących się ogromnym zainteresowaniem. Dzięki funkcjonalnym maszynkom golenie stało się o wiele łatwiejsze (polecamy taylor of bond street). Maszynka była bowiem mniejsza i poręczniejsza niż brzytwa, poza tym nie wymagała ostrzenia. Na twarz, zarówno przy goleniu maszynką, jak i brzytwą, aplikowane było mydło, by zapewnić lepszy poślizg skórze oraz zredukować niebezpieczeństwo zacięcia.

mężczyzna
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Obecnie mężczyźni mają do dyspozycji zdecydowanie bogatszy arsenał narzędzi, dalej jednak największym zainteresowaniem charakteryzują się tradycyjne maszynki jednorazowe, gwarantujące maksymalną higienę. Wielu mężczyzn decyduje się też na korzystanie z golarek elektrycznych, które wystarczy naładować, by działały. Golarki są wyposażone w specjalne głowice, które z łatwością dopasowują się do kształtu twarzy, w związku z czym golenie jest dokładniejsze i przyjemniejsze. Zobacz też .
Dostępne są także bardziej zaawansowane kosmetyki przeznaczone do golenia. Mydło zostało wyparte przez specjalnie opracowane balsamy, które zmiękczają włosy, ułatwiając ich golenie oraz pielęgnują skórę mężczyzny. Ich wachlarz jest rzeczywiście dosyć różnorodny, z tego powodu każda osoba może wybrać najlepsze rozwiązanie. Tradycyjne golenie jednakże od wielu lat to taki sam rytuał.

Jeśli szukasz czegoś wyjątkowo ciekawego na podnoszony w tym poście temat, to kliknij oraz sprawdź tekst (https://www.boro-laser.com.pl/k98,dla-niej.html) wspomnianego tekstu!

Zmieniane są jedynie narzędzia.