Artystyczne stylizacje

Golenie na wilgotno – co musisz wiedzieć nim wybierzesz metodę golenia

golenie
W dzisiejszym świecie, w którym żyjemy, co raz mniej czasu posiadamy na troszczenie się o skórę twarzy. Gdy już go jakkolwiek zorganizujemy, zwykle kosztem snu, to czy troszczymy się o nią we właściwy sposób? Metody golenia na sucho, lub z wykorzystaniem popularnych gotowych żeli i pianek do golenia nie dają naszej skórze twarzy wystarczającej pielęgnacji. Tą podstawową czynność, jak golenie, powinniśmy rozwinąć w kompleksową pielęgnację twarzy. Wystarczy tylko dobrać najlepszą metodę.

pędzel do golenia
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Tą odpowiednią, która dobrze zabezpieczy skórę przed uszkodzeniem i po prostu o nią zadba, jest metoda golenia na wilgotno. Musisz mieć do niej pędzel, z wykorzystaniem którego, stworzysz pianę oraz nałożysz ją na twarzy. W zależności od własnych preferencji i wrażliwości skóry powinieneś dobrać właściwy pędzelek. By wykonać pędzel do golenia borsuk (pędzel do golenia borsuk) musi oddać swoją sierść.

W zależności od tego, z jakiej części tułowia zostały wyciągnięte włosy zwierzęcia, powstanie inny pędzel badger .

Jeśli masz zamiar poczytać sporo na ów temat, to zajrzyj na naszą nową witrynę i dowiedz się także czegoś nowego o tym wątku.

Występują cztery podstawowe klasy sierści borsuka. Odróżniają się między sobą twardością i wchłanianiem wilgoci. Właśnie te cechy wpływają na jakość pianki, która powstanie oraz na jakość masażu skóry. Pędzel badger może być sztywny oraz szorstki lub delikatny oraz śliski. Miejmy tylko nadzieję, że uzyskując włosie na pędzel do golenia borsuk nie traci całej okrywy.

Przy użyciu takiego narzędzia można też, zaraz po goleniu, rozprowadzić kremy męskie w skórę. Jest to wyjątkowa metoda rozsmarowywania kremu. Kremy męskie w ten sposób najlepiej się przyjmują. Kompletny proces, odpowiednio wykonany, wyjątkowo dobrze rozmasuje skórę twarzy i ją rozluźni.

golenie
Autor: Dharion
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy już znajdziesz odpowiedni własny pędzelek do golenia, poznasz techniki wytwarzania piany oraz poznasz doskonałe metody nakładania jej na skórę twarzy, możesz zastanowić się nad typem ostrza do golenia. W goleniu na mokro masz do wyboru trzy rodzaje ostrzy. Brzytwa, maszynka na żyletkę lub maszynki z kilkoma ostrzami. W tym przypadku, wybierając właściwe ostrze, weź pod uwagę gęstość zarostu twarzy. Wybierając, miej na uwadze także własne zdolności manualne oraz rodzaj cery. Pamiętaj tylko, że kompletny zabieg golenia na mokro, z wykorzystaniem własnoręcznie wyrobionej pianki, może trwać nawet dziesięć minut.