Artystyczne stylizacje

Gdy swędzi i piecze

Kosmtyki do ciała i twarzy
Cera wrażliwa jest szczególnie wymagająca, łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Dlatego jej pielęgnacja może sprawiać wiele trudności.

Kosmtyki do ciała i twarzy
Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
W sklepach stacjonarnych jak i internetowych bez problemu można znaleźć kosmetyki do cery wrażliwej, które mogą być używane przez osoby o tak delikatnej cerze. Jaki krem będzie odpowiedni dla naszej cery? Poniższe wskazówki ułatwią nam dobrać odpowiedni krem do cery i profesjonalnie zadbać o skórę.

Źródeł nadwrażliwości skóry znajdziemy sporo: brudne powietrze i woda, ogrzewanie, klimatyzacja, nadużywanie słońca, stres, czy niedobra dieta.Taką cerę powinniśmy dobrze nawilżać, a stosowane składniki powinny zawierać kojące składniki. Najlepsze dla takiej skóry są kremy oraz balsamy hypoalergiczne bez środków zapachowych i sztucznych barwników.

Cera – https://beautikon.com/babyface-bb-cream-silky.html – wrażliwa błyskawicznie reaguje na wysokie temperatury. Podrażniają ją również detergenty, kosmetyki i alkohol (https://www.alkater.pl) jest składnikiem wielu środków pielęgnacyjnych. Wybierając krem do cery wrażliwej należy zwrócić uwagę na to, aby nie zawierał olejków mineralnych, substancji zapachowych, czy środków konserwujących, które dają większe prawdopodobieństwo podrażnienia (opublikowany tutaj). Dobrym pomysłem jest wybór kremu hypoalergicznego, który nie powinien podrażniać skóry. Pod oczy

Delikatny problem, czyli cera naczynkowa
Autor: 123rf
Źródło: 123rf

można aplikować kremy organiczne, które są łagodne dla skóry. Jest to szczególnie istotne uwzględniając fakt, że skóra w tym miejscu jest cieńsza i szybciej możemy dostrzec na niej zmarszczki. Kremy powinny także chronić skórę przed niskimi temperaturami i słońcem.

Na noc możemy używać tych bardziej odżywczych, najlepiej o właściwościach kojących, i odbudowujących które wzmocnią barierę ochronną. Niezależnie od pory roku osłaniajmy skórę przed słońcem . Dobierzmy lekki krem z filtrem UV i unikajmy słońca. Jeśli uda nam się natrafić na spełniający nasze oczekiwania krem do cery wrażliwej, zostańmy przy nim i nie zmieniajmy go zbyt często.Pielęgnacja cery wrażliwej wymaga skrupulatności i systematyczności, trzeba obserwować jej reakcję na każdy nowy kosmetyk. Wystarczy jednak pamiętać o wyżej wymienionych wskazówkach, a nawet wrażliwa cera będzie wyglądała zdrowo i świeżo.