Artystyczne stylizacje

Znaczenie wody w istnieniu ludzkości

Woda z cytryną
Woda w bycie człowieka odgrywa wysoce ważną funkcję, gdyż sam człowiek składa się w siedemdziesięciu procentach z wody. Znajduje się ona we wszystkich tkankach człowieczego ustroju, jakkolwiek jej rozlokowanie jest nierównomierne. Bierze ona wkład mianowicie w przebiegu wchłaniania jedzenia, w odżywianiu komórek, zwilża gałkę oczną też bierze udział w wielu niecodziennie zawiłych reakcjach biochemicznych. Jej niedobór doprowadza oczywiście do odwodnienia ustroju. Jednakże, jeżeli organizm straci 20% wody może to doprowadzić do jego śmierci.

Autor: Snap®
Prace badawcze dowiodły, iż człowiek w ciągu dnia traci mniej więcej dwa i pół do trzech litrów cieczy. Są one wydalane bądź usuwane z organizmu w czasie potnienia, oddychania, oddawania moczu, poruszania się czy nawet w trakcie snu. Jeśli nie pijemy zbytnio dostatecznej ilości cieczy bądź są one nieodpowiednie, topodstawową wyraźną oznaką będzie stan naszej wagi.

Aby zachować dobry stan naszego zdrowia oraz zachować właściwą wagę niestarczy tylko pić niemało napojów. Istotne jest, by spożywana woda była zdrowa. Zdrowa woda (https://www.zdrowie-dom.pl/home/13-jonizator-wody-aquator-silver-.html) to taka, która cechuje się czystością, zasadowym pH, także aktywnością elektronów. tego typu wodą jest zjonizowana woda alkaliczna. W wodzie zjonizowanej cząsteczki są 2x mniejsze niż w wodzie z kranu, dziękitemu bezproblemowo przedostają się przez błony komórkowe. W związku z tym zjonizowana woda – zobacz – alkaliczna świetnie nasyca komórki oraz skutecznie usuwa toksyny z organizmu. Warto ponieść nakłady pieniężne w urządzenie, dzięki któremu otrzymamy taką właśnie wodę. Jest to aquator bądź jonizator. Należy pamiętać, że większość spożywanych przez nas straw zakwasza nasz ustrój. Z kolei jonizowana woda zasadowa alkalizuje organizm w skuteczny sposób oraz pomaga zachować odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową naszego organizmu. Poza tym ma ona cechy przeciwutleniające, czyli usuwające z organizmu zbytnie ilości wolnych rodnikówwywołujących między innymi  spadek odporności, czy starzenie  się organizmu. Woda ta jest zwłaszcza zalecana dla m.in. osób chorych na cukrzycę, uczuleniowców, dlaludzi spasionych czy dla osób z chorobami nowotworowymi.