Artystyczne stylizacje

Elegancka koszula jako wyznacznik męskiego stylu – którą koszulę ubrać, aby w każdej sytuacji prezentować się elegancko?

fotos - dziecko
We współczesnych czasach elegancki mężczyzna kojarzony jest w głównej mierze z dobrze uszytą i odpowiednio dopasowaną koszulą. Z tego też powodu powinniśmy nabyć tą część garderoby, jeśli zależy nam na tym, żeby prezentować się szykownie i elegancko na co dzień. W jaki sposób wybrać koszulę, która będzie do nas świetnie pasować?

Męskie białe koszule stanowią fragment ubioru, który świetnie sprawdzi się w każdej sytuacji – zarówno na co dzień, jak i do pracy przykładowo . Właśnie z tego powodu każdy elegancki mężczyzna powinien ją mieć w swojej szafie. Oczywistą zaletą tego elementu jest to, że możemy ją dopasować do marynarek czy spodni utrzymanych w każdym designie – będzie się ona pięknie prezentować w połączeniu ze spodniami garniturowymi, a także z szortami w casualowym stylu. Ten rodzaj koszuli jest na tyle uniwersalny, że posiada go w swojej ofercie niemalże każdy sklep z koszulami – i to w różnego rodzaju fasonach. Z powodzeniem znajdziemy więc koszulę, w której będziemy się komfortowo czuć. Jeśli jednakże stwierdzimy, że męskie białe koszule zdecydowanie nie są w naszym stylu, możemy wybrać model w innym odcieniu. Dużą popularnością cieszą się też koszul w kolorze błękitnym lub czarnym – odcienie te prezentują się równie szykownie co biel, mają jednak bardziej nowoczesny wyraz.
fotos - dziecko
Autor: Kaja Kozłowska
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy profesjonalny sklep z koszulami proponuje nam dwa podstawowe kroje koszul – slim i regular ). Kiedyś założenie koszuli o wyszczuplającym kroju było niegodne prawdziwego mężczyzny. We współczesnych czasach coraz większa grupa mężczyzn sięga po ten fason, aby uwydatnić atuty swojej sylwetki. Kupując koszulę o fasonie slim musimy mieć jednak szczupłą sylwetkę – podkreśli ona wszystkie jej niedoskonałości, w tym zbyt duży brzuszek. Panowie o trochę tęższej budowie powinni raczej wybrać koszulę o prostym kroju, która elegancko ułoży się na sylwetce, nie opinając problematycznych miejsc i gwarantując optymalny komfort.

Podczas wyboru koszuli opłaca się również zwrócić uwagę na materiał, z którego została ona wykonana. Najkorzystniejsze są oczywiście produkty wykonane z czystej bawełny, lecz bawełniane modele z domieszką materiału syntetycznego będą nam służyć porównywalnie dobrze.