Artystyczne stylizacje

Wydajna pielęgnacja twarzy – krok po kroku

pielęgnacja twarzy krok po kroku
W drogeriach odkryjemy mnóstwo kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji twarzy. Niemniej nawet najlepsze kosmetyki na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy wiedzieć, jak odpowiednio je nakładać i kiedy je zastosować.

nawilżanie skóry
Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Należałoby dowiedzieć się, jakim sposobem wygląda dokładna pielęgnacja twarzy krok po kroku. Po pierwsze powinniśmy pamiętać o systematycznym peelingu, którego celem jest złuszczanie martwego naskórka. http://beautikon.com/blog/Sekret-pieknej-cery-azjatek/ Peeling należałoby robić przed snem, ponieważ wtenczas składniki znajdujące się w kremach i [TAG=kosmetyka]ch na noc, będą zdołały aktywniej i skuteczniej wniknąć w skórę. Poranny peeling jest dość nie wskazany, ponieważ wtedy nasza skóra może być bardziej narażona na szkodliwe promieniowanie UV oraz na rozliczne zanieczyszczenia.
Stosując krem do twarzy, trzeba pomnieć o aplikowaniu wybornej ilości. Za duża warstwa kremu może zapychać pory i utrudniać skórze słuszne oddychanie. Trzeba także pamiętać o dopasowaniu właściwych kremów do naszej cery. Jeśli mamy cerę suchą, niezbędne będzie nawilżanie skóry, w związku z tym powinniśmy dobierać kremy nawilżające. nawilżenie skóry -> www.beautikon.com/pielegnacja-twarzy/przeznaczenie/skora-sucha.htmlnawilżenie skóry -> . W drogeriach odszukamy kosmetyki poświęcone do konkretnych rodzajów i typów skóry, więc wskazane jest wiedzieć, jaki jest rodzaj naszej cery.
Należałoby też użyć kremy z witaminą C. Witamina C świetnie rozjaśnia, regeneruje skórę, sprawia, iż cera jest zdrowsza i bardziej promienna. Szczególnie zimą nasza cera nieraz wydaje się mocniej szara oraz zmęczona, należałoby stosować kosmetyki, które dodadzą jej witalności. Do tego kremy z witaminą C to również wyborna kuracja przeciwzmarszczkowa.

To, jakie kosmetyki użytkujemy posiada istotne znaczenie, jednakże ważne jest też to, w jaki sposób stosujemy je na skórę. Kremy trzeba wklepywać a nie wcierać. Pomimo, że wydaje się to dosyć błahe, to nieprawidłowa aplikacja kremu zdoła mieć ujemny wpływ na naszą cerę.