Artystyczne stylizacje

Dodatni wpływ soli bocheńskiej na organizm i dobre funkcjonowanie

images
Niegdyś sól była cenna jak złoto. Kopalnie soli w dawnej Polsce zwykle mieli w posiadaniu najbogatsi panowie lub sam król. Współcześnie sól (http://www.gaster-sol.pl/) kuchenna spowszedniała. Bardziej warte stały się sole lecznicze, chętnie używane w ośrodkach odnowy biologicznej i w domach.

Domowa strefa relaksu
Autor: PARA PAINTS
Źródło: PARA PAINTS

Najchętniej używana w naszym kraju sól jodobromowa to sól bocheńska. Określenie to pochodzi od miasta w południowej Polsce Bochnia.

Oczekujesz na kolejny artykuł? Śpieszę zawiadomić Cię, że autorska strona internetowa (https://www.swiatleku.pl/category/apteczki) jest już skończona. W takim razie zapraszam do lektury.

Roztwory soli bocheńskiej są bogate w jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Stosuje się je zarówno przy kąpielach ( tutaj powinno się dodać jej około kilograma), jak i inhalacjach ( kilka gramów na szklankę wystarczy ).

Autor: iStockphoto.com

Sól jodobromowa jest rekomendowana w przypadku chorób reumatycznych, zwyrodnień stawów, wszelkich chorób szkieletu i zapalenia korzonków. Sole lecznicze mają dobry wpływ przy rehabilitacji i dochodzeniu do zdrowia, a i również ułatwiają relaks po dużym wysiłku, kojąc nerwy i napięcia. To nie wszystko, wdychanie ma nieoceniony wpływ na zwalczanie schorzeń dróg oddechowych, ułatwiają wykrztuszanie i zmniejszają przekrwienie błon śluzowych, tłumiąc ból. Też w dermatologii sól bocheńska znajduje zastosowanie. Stosuje się ją, obok właściwych leków, w leczeniu wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel
Autor: SmartPR
Źródło: SmartPR

Sole lecznicze mają swoje miejsce w szpitalach, sanatoriach, domach, ośrodkach spa, klinkach odnowy biologicznej i masażu. Niezwykle popularne też ostatnimi czasy stały się groty solne, gdzie przez chwilę można się wyluzować wśród ożywczych brył soli. Umożliwia to każdemu poczuć się zupełnie jak nad morzem i zebrać energię na kolejne dni.