Artystyczne stylizacje

Odpowiednio przyodziana, żeby uprawiać sport

Trójka ludzi
Do uprawiania sportu na świeżym powietrzu potrzebny jest nie tylko chęć i entuzjazm u ćwiczącego, ale także dobrze dobrany strój. Mało kto idzie przecież pobiegać czy pojeździć na rolkach w stroju wyjściowym na co dzień czy od święta i to nie z tego powodu, że nie wypada, lecz przede wszystkim przez wzgląd na wygodę.

Kiedy jest już lato kłopot z ubraniem do ćwiczeń znika, ponieważ wystarczy ubrać t-shirt i spodenki, i można już aktywnie ćwiczyć. Więcej nałożyć na siebie
Drużyna rugby kobiet
Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

musowo natomiast jesienią i zimą. W tym wypadku nieodzowne są w pierwszym rzędzie odpowiednio dobrane bluzy damskie czy męskie (bluza (więcej opinii na ten temat) adidas) oraz spodnie lub getry.

Jeżeli chodzi o bluzę ważne jest aby po pierwsze była wygodna, a po drugie funkcjonalna. Wygodna to znaczy, żeby nie krępowała wykonywanych ruchów, a dodatkowo, by była na tyle przewiewna, że nie będziemy się w niej nazbyt pocić. Funkcjonalność przejawia się natomiast w tym, że bluza – do sprawdzenia na tej stronie – Adidas czy tak samo bluza Nike (markowe sportowe bluzy marki adidas) będzie miała zarówno kaptur, żeby

Lekkatletyka kobiet
Autor: radim77
Źródło: http://www.flickr.com

osłonić głowę chociażby przed wiatrem, jak także kieszenie, w których można umieścić mp3 albo chusteczki czy telefon. Rzecz jasna bluzy Adidas, Nike itp. – to jedne z najchętniej wybieranych bluz sportowych, jako że spełniają wszystkie niezbędne wymagania, a równocześnie służą nam bardzo długo, ponieważ producenci ci stawiają przede wszystkim na jakość proponowanych produktów. Podobnie rzecz się ma z butami czy spodniami do ćwiczeń produkowanymi przez takich producentów. Nie chodzi więc tylko o to, aby mieć markowy ciuch, ale by był on trwały i wygodny, tak byśmy świetnie się w nim czuli.

Podobnie jak bluzy do ćwiczeń, tak i spodnie do joggingu czy na rolki powinny być zarówno komfortowe, jak i praktyczne. Wiele ludzi kupuje też getry, ale to raczej jeśli chodzi o damską część wśród lubiących aktywność na świeżym powietrzu. Nie możemy naturalnie zapomnieć również o sportowych butach, które muszą być wygodne i spełniać funkcję amortyzacyjną w czasie biegania czy jazdy. Tego rodzaju elementy odzieży sportowej powinny być także odpowiednio wykonane wizualnie – ma to znaczenie szczególnie wtedy, gdy uprawiamy sport nocą – dobrze jeżeli strój zawiera wówczas elementy odblaskowe tak żebyśmy byli widoczni z daleka.