Artystyczne stylizacje

Czemu trzeba optymalnie jeść

zdrowie
Jako że ostatnimi czasy bardzo trendy stało się dbanie o dobre zdrowie poprzez trening i racjonalne odżywianie się, dużą popularnością cieszą się sklepy ze zdrową żywnością. Dostaniemy w tychże zdrową żywność nie tylko dla cukrzyków. Wśród całej gamy towarów bezcukrowych znaleźć można w nich nie tylko ogromną ilość słodyczy bez cukru t.j.: batoniki z jabłek czy też malinowe, lizaczków słodzonych cukrem brzozowym, wafelków, lecz także wiele typów ekologicznych konfitur bez cukru.

zdrowie
Autor: Centrum Naturhouse
Źródło: Centrum Naturhouse
W takich sklepach ze zdrową żywnością także zaopatrują się wegetarianie czy weganie którzy w tychże sklepach znajdą takie niezbędne artykuły jak np. agar-agar który doskonale zastąpi żelatynę czy też różnego rodzaju bezmięsne pasty do pieczywa na bazie ciecierzycy czy też grochu. Znajdziemy w nich także wiele różnych wyrobów bezglutenowych typu: herbatniczki, biszkopty oraz wszelkiego rodzaju pieczywo bezglutenowe dla osób chorych na glutenozależną chorobę trzewną. Jednakże nie tylko te trzy grupy osób kupują żywność w sklepach ze zdrową żywnością. Również wzrasta ilość świadomych nabywców którzy są gotowi zapłacić wyższą kwotę za zdrową żywność bio. Nabywając tego typu towary musimy zwrócić uwagę czy mają one wymagane certyfikaty (oznaczenie produktów ekologicznych).

zdrowie
Autor: Janpol
Źródło: Janpol
Jedząc zdrową żywność można zapobiec wielu chorobom cywilizacyjnym m.in.: miażdżycy, chorobie wieńcowej, zawałom serca, cukrzycy, hipoglikemii, nadciśnieniu, nadwadze, otyłości, osteoporozie, kamicy, artretyzmowi, a nawet nowotworom. By osiągnąć taki efekt trzeba ograniczyć a najlepiej całkowicie wyeliminować z jadłospisu sól, cukier, białe pieczywo, białą mąkę, biały ryż. Za to wskazane są takie artykuły jak mąka razowa, warzywa w nieograniczonej ilości i owoce w mniejszej ilości. Nie zapominajmy o tłuszczach pochodzenia roślinnego. Znajdziemy je w awokado, nasionach oleistych czy też w nasionach siemienia lnianego. Warto wspomnieć o tym, że olej z siemienia lnianego jest najlepszym olejem, bowiem zawiera bogactwo kwasów tłuszczowych omega 3 oraz omega 6. Olej lniany możemy kupić w aptekach lub w sklepach ze zdrową żywnością. Kupujmy taki olej tylko tłoczony na zimno po czym koniecznie przechowywany w lodówce – olej lniany i jego właściwości.