Artystyczne stylizacje

Dlaczego panie bardzo chętnie zaczynają wybierać produkty profesjonalnych sklepów sprzedających artykuły fryzjerskie

kosmetyki do włosów
Rynek produktów i preparatów do pielęgnacji włosów w naszym kraju jest szacowany na kilkaset milionów złotych, jak można zobaczyć w badaniach to na włosy właśnie kupujący wydają największą ilość pieniędzy. Potencjał tych produktów widać zresztą bardzo dobrze w reklamach telewizyjnych. Największe firmy przeznaczają naprawdę wysokie kwoty na to, żeby zareklamować swój najnowszy szampon do włosów czy lakier koloryzacyjny.

kosmetyki do włosów
Autor: Jamie
Źródło: http://www.flickr.com
Co ciekawe, duża część takich reklam skierowana jest do panów, głównie jeśli chodzi o szampony. W związku z tym że to właśnie mężczyźni mają częściej problemy z łupieżem, to szampony leczące ten problem są coraz częściej reklamowane i promowane. Za to w przypadku kobiet najczęściej w spotach reklamowych można zobaczyć różnego rodzaju preparaty do farbowania, tu dominuje kilku światowych graczy, którzy mają opanowane znaczną część rynku.

Jeśli będzie chodzić o jakość produktów kosmetycznych, to nie można im nic zarzucić, lecz bardzo duże sumy wydawane na promocję i reklamę sprawiają, że sporo z nich kosztuje dość dużo. A przecież niewiele osób ma świadomość, że znacznie lepsze jakościowo kosmetyki w podobnych cenach da się kupić w dobrych sklepach fryzjerskich. Kosmetyki fryzjerskie profesjonalne nie są specjalnie promowane, bo korzystają z nich głównie fryzjerzy, lecz ostatnio dość często można tam również zobaczyć zwykłych klientów, kupujących na przykład tutaj – sklep z bogatą ofertą.

Być może jest to efektem zwiększającej się popularności sklepów internetowych z tego typu produktami, można w nich bowiem znaleźć nie tylko różnorodną ofertę produktów do pielęgnacji, ale także liczne akcesoria do włosów i sprzęt przydatny w czasie niektórych czynności. Polecany sklep to Klientki, bo to właśnie panie najczęściej robią zakupy w tego typu sklepach, doceniają bardzo dobrą jakość oferowanych tam preparatów. Wiele z nich po pierwszej próbie nie chce już sięgać po to, co jest tak reklamowane w telewizji. Za bardzo podobne kwoty mogą bowiem dostać kosmetyki dużo lepiej radzące sobie z włosami, a oprócz tego mające zdecydowanie lepszy skład od tych, które są dostępne w zwykłych sklepach.