Artystyczne stylizacje

Zdrowe dodatki do jedzenia na każdy dzień

bułeczki robione na oleju lnianym
Kilka dekad temu niemiecka badaczka wymyśliła dietę, która do chwili obecnej przestrzegana jest przez wiele osób na całym świecie. Chodzi mianowicie o dietę doktor Budwig, której funkcjonowanie opiera się na przyjmowaniu oleju lnianego. Jest to dieta zdrowotna, choć w niektórych przypadkach można ją także wykorzystywać jako dietę odchudzającą. Jej najważniejszym elementem, oprócz przyjmowania oleju budwigowego, jest jedzenie wyłącznie nieprzetworzonych artykułów.

warzywa smażone na oleju lnianym
Autor: Lablascovegmenu
Źródło: http://www.flickr.com
O ile to wykonalne, należy usunąć z jadłospisu produkty wysoko przetworzone. Dobrym rozwiązaniem może być też zamiana popularnego pszennego pieczywa na pełnoziarniste. Niezmiernie istotne jest także to, by zupełnie ograniczyć przyswajanie tłuszczów odmiennych niż te pochodzące z oleju lnianego. Może to bowiem doprowadzić do nadmiernego tycia, a także w znaczny sposób osłabić działanie całej kuracji.

Przyjmowanie olejuOlej lniany (znajdziesz więcej na w trakcie stosowania diety przyswaja się w rozmaitych dawkach. Ich wielkość zależy w dużej mierze od stanu zdrowia. Dla ludzi zdrowych będzie to kilka łyżek oleju na dzień. Z uwagi na postać oleju dobrze jest spożywać go w innej postaci niż standardowa.

Jeżeli opisywany wątek nieprawdopodobnie Ci odpowiada, to żeby zdobyć dodatkowe dane na prezentowane zagadnienie, pójdź dalej (http://www.prolab.torun.pl/) i kliknij tutaj.

Dieta dr Budwig zaleca przyswajanie oleju w postaci pasty. Tworzy się ją miksując olej z chudym twarogiem. Tak przystosowany olej przyswaja się znacznie lepiej niż w tradycyjnej postaci. Jest również dużo bardziej apetyczny. Dla pacjentów chorych zalecane jest przyjmowanie mniejszych dawek oleju.

Czy ta tematyka przyciągnęła Twoją uwagę? Jeżeli tak, to dodatkowo zobacz ofertę ustroń urlop, która odnosi się do omawianej sprawy, więc na pewno także Cię zainteresuje!

Ważne jest, by w każdym przypadku pamiętać o wyrzuceniu tłuszczów zwierzęcych i pozostałych z codziennej diety.

Rezultaty
Jest wiele publikacji w temacie pozytywnych skutków diety budwigowej. Wiadomo także, że stosuje ją wiele osób cierpiących na nowotwory. Korzystnego działania w schorzeniach tego typu jak na razie dostatecznie nie dowiedziono. Dieta ta ma jednak bardzo korzystny wpływ na samopoczucie wielu osób, chorych na różnorodne dolegliwości. Wynika to z pewnością z faktu, że olej budwigowy (tu więcej: na temat oleju budwigowego w jest bardzo dobrym źródłem kwasu omega-3, który jest ogromnie istotnym elementem dla całego organizmu człowieka. Warto też dodać, że dietę opartą na tym oleju dobrze jest stosować w ciągu całego życia, ponieważ chwilowe stosowanie nie przyniesie tak pozytywnych i trwałych skutków.