Artystyczne stylizacje

Wybieramy dobra dietę

Decydując się na zdrowe odżywianie trzeba się zorientować się w dostarczanych przez dietetyków oraz specjalistów żywieniowych dietach. W głównej mierze istotne jest to, by swoje odżywianie dostosować do trybu życia oraz swoich potrzeb.

Między innymi propozycjami to właśnie coraz bardziej znana dieta dr Budwig, która jest znacznie zbilansowana i wskazana przy wielu chorobach, zdobyła duże grono zainteresowanych. Zdrowy olej zaleca się przyjmować także w formie pasty na bazie chudego sera.

Najlepsze właściwości oleju lnianego a diety różnego rodzaju

Dieta dla zdrowych oczu
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Zwracając uwagę na to, jaki wpływ na umysł oraz ciało może mieć dieta dr Budwig opisana na trzeba bez wątpienia przyznać jej pozytywne działanie. Wspomniany rodzaj diety wyróżnia się przede wszystkim tym, że w początkowych kilku tygodniach jej stosowania posiłki spożywa się na bazie oleju lnianego. Celem jest uniknięcie przyjmowania z jedzeniem nasyconych tłuszczów zwierzęcych, by tkanki nasycić kwasami omega-3. Trafić na nie można także w rybach.

Charakterystyczny dla diety dr Budwig olej lniany

Oleum Lini z łaciny to nic innego jak olej lniany (np. z Ma on bardzo pozytywne dla organizmu tłuszcze wielonienasycone typu omega-3, pomaga przeciwdziałać szczególnie rozwojowi raka piersi po menopauzie. Tworzy się w wyniku poddawania nasion lnu zwyczajnego tłoczeniu w chłodniejszej temperaturze. Powstaje wówczas olej roślinny o żółtym zabarwieniu, którego zapach jest niezwykle intensywny. Używany jest od lat zarówno w przemyśle, jak i stosuje się go do produktów spożywczych.Zdrowe odżywianieOdpowiednia dieta dr Budwig

Wprowadzając do własnego jadłospisu zbilansowane dania i trzymając się poszczególnych pór posiłków, można zadbać o prowadzenie przemyślanej diety.

Gdy będziesz zdania, że warto by było przeanalizować inny aspekt tej sprawy, kliknij ten link i przeczytaj jeszcze więcej szczegółów w treści.

Musi się ona opierać na klasycznej, znanej szeroko piramidzie żywienia, by nie brakowało żadnego z istotnych elementów czy składników. Wielonienasycony tłuszcz omega-3, jaki zawiera przykładowo olej lniany, tak niesamowicie wskazany przy zwalczaniu nowotworów, uzupełnia braki na dane elementy odżywcze w organizmie.