Artystyczne stylizacje

Wybieramy dobra dietę

Decydując się na zdrowe odżywianie trzeba się zorientować się w dostarczanych przez dietetyków oraz specjalistów żywieniowych dietach. W głównej mierze istotne jest to, by swoje odżywianie dostosować do trybu życia oraz swoich potrzeb.

Między innymi propozycjami to właśnie coraz bardziej znana dieta dr Budwig, która jest znacznie zbilansowana i wskazana przy wielu chorobach, zdobyła duże grono zainteresowanych. Zdrowy olej zaleca się przyjmować także w formie pasty na bazie chudego sera.

Najlepsze właściwości oleju lnianego a diety różnego rodzaju

Dieta dla zdrowych oczu
Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Zwracając uwagę na to, jaki wpływ na umysł oraz ciało może mieć dieta – rekomendowana witryna: http://www.schudnijteraz.pl/dieta-odchudzajaca – dr Budwig opisana na oleofarm.pl, trzeba bez wątpienia przyznać jej pozytywne działanie. Wspomniany rodzaj diety wyróżnia się przede wszystkim tym, że w początkowych kilku tygodniach jej stosowania posiłki spożywa się na bazie oleju lnianego. Celem jest uniknięcie przyjmowania z jedzeniem nasyconych tłuszczów zwierzęcych, by tkanki nasycić kwasami omega-3. Trafić na nie można także w rybach.

Charakterystyczny dla diety dr Budwig olej lniany

Oleum Lini z łaciny to nic innego jak olej lniany (np. z oleofarm.pl). Ma on bardzo pozytywne dla organizmu tłuszcze wielonienasycone typu omega-3, pomaga przeciwdziałać szczególnie rozwojowi raka piersi po menopauzie. Tworzy się w wyniku poddawania nasion lnu zwyczajnego tłoczeniu w chłodniejszej temperaturze. Powstaje wówczas olej roślinny o żółtym zabarwieniu, którego zapach jest niezwykle intensywny. Używany jest od lat zarówno w przemyśle, jak i stosuje się go do produktów spożywczych.Zdrowe odżywianieOdpowiednia dieta dr Budwig

Wprowadzając do własnego jadłospisu zbilansowane dania i trzymając się poszczególnych pór posiłków, można zadbać o prowadzenie przemyślanej diety. Musi się ona opierać na klasycznej, znanej szeroko piramidzie żywienia, by nie brakowało żadnego z istotnych elementów czy składników. Wielonienasycony tłuszcz omega-3, jaki zawiera przykładowo olej lniany, tak niesamowicie wskazany przy zwalczaniu nowotworów, uzupełnia braki na dane elementy odżywcze w organizmie.