Artystyczne stylizacje

Troszczymy się o świetną fryzurę. Sprawdzone produkty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

włosy
Każda kobieta na co dzień stawia na przynoszącą efekty kosmetykę idącą w parze z utrwalaniem fryzury. Zwykle często te dwie rzeczy można połączyć, uzyskując naprawdę dobre efekty. Jak to osiągnąć?

Rozwiązaniem jest nakładanie sprawdzonych produktów do włosów, na przykład takich. Przy krótszych fryzurkach, wygodnych zwłaszcza latem albo kiedy uprawiamy sporty, o objętość i uniesienie można zadbać już podczas mycia, stosując szampon dodający objętości. Na świeżo umytą głowę możemy nanieść kosmetyki, które uniosą je przy skórze głowy i lekko je usztywnią (na przykład pianki, spraye unoszące włosy przy skórze głowy albo inne kosmetyki do włosów Wella, jakimi możemy osiągnąć podobny rezultat). Ułatwi to szybkie wymodelowanie fryzury na grubej szczotce lub po prostu przy użyciu dłoni i grzebyka do stylizowania. Później można tylko utrwalić uczesanie lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak silny wiatr czy wilgotne powietrze, będą działały negatywnie, dlatego dobrze jest mieć w domu kosmetyki z linii produktów specjalnie dla fryzjerów Wella Professional, które gwarantują mocniejsze utrwalenie fryzury na miarę naszych potrzeb.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zawsze są także bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty składniki pielęgnujące, prowitaminy, organiczne olejki (smaki liquidów – eliquids24.pl) i woski – . O krótsze włosy łatwiej zadbać, ponieważ często nawet niewiele ruchów grzebienia wystarczy, by je ujarzmić. Zdarza się, że schną samoczynnie i nie wymagają stosowania prostownicy ani lokosuszarki, więc nie są tak bardzo narażone na zniszczenia powodowane przez stylizacje fryzjerskie z wykorzystaniem ciepłego powietrza, jak dłuższe pukle. Do stylizacji fryzur krótszych świetnie sprawdzą się różne pasty lub woski. Przy fryzurach dłuższych pielęgnacji trzeba poświęcić trochę więcej czasu. Szalenie istotne jest wtedy zabezpieczanie końców przed rozdwajaniem się oraz laminowanie pasm na całej linii przed suszeniem albo kręceniem. Wówczas doskonale sprawdzi się maska regeneracyjno-ochraniająca i inne kosmetyki Alterna posiadające właściwości termoochronne.

Należy również zatroszczyć się o ich nawilżenie. Tak się składa, że włosy długie i lekkie jak piórko mogą mieć skłonności do puszenia się, szczególnie przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Kosmetyki Alterna nałożone zaraz po myciu, takie jak serum wygładzające, oraz do utrwalenia uczesania, jak bardzo mocny lakier, na pewno pomogą zapobiec ich puszeniu – .

Jest całkiem sporo linii, które poza właściwościami pielęgnującymi posiadają też cechy utrwalające fryzurę. Dzięki temu włosy wyglądają pięknie i zdrowo, są wytrzymałe i odżywione, a przy tym świetnie się układają i trzymają się cały dzień.