Artystyczne stylizacje

Czym kierować się przy szukaniu trenera osobistego online?

siłownia
Jak połączyć przyjemne z pożytecznym, w kontekście odchudzania i rozpoczęcia zdrowszego stylu życia? Przecież ćwicząc, choćby w siłowniach, basenach, czy na bieżniach zapłacimy setki złotych, a trenerzy również swoje kosztują. Częściowe zmniejszenie budżetu na terapię uzyskać możemy dzięki internetowi. Przez sieć możemy znaleźć namiary na interesującego nas trenera osobistego, który pokażę nam ścieżkę ku zdrowszemu życiu.

W sieci
siłownia, trening, dieta
Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

wyszukamy setki, a nawet tysiące mniej lub bardziej profesjonalnych dietetyków i trenerów personalnych. Ich pracą jest przekazywanie zaleceń jak i co jeść, pić, aktywizować się, aby życie stało się zdrowsze i lepsze. Trenerzyosobiści są w kraju nad Wisłą wciąż profesją egzotyczną, przez niektórych uznawaną za sposób na wyzysk i oszustwo pieniężne, a jeszcze przez innych poddawaną krytyce.

Branża e-mentorów zdaje się wzrastać w ostatnich latach. Jest to rzecz jasna spowodowane przenoszeniem kolejnych usług, poradnictwa i stylów życia do sieci. Tutaj wszystko przeczytamy, obejrzymy – jeśli podzielamy uwagę – w kilka chwil – zakupy online, bankowość detaliczna online, terapie i dietetyk online są w internecie na porządku dziennym. Jakie są pozytywy i zagrożenia takiego stanu rzeczy?

Dobry research to podstawa w początkowym ocenieniu każdej internetowej usługi. Sieciowy trener (zobacz https://rehafit.org/trening-personalny/studio-treningu-personalnego/) – dopóki nie zobaczymy go naprawdę w cztery oczy lub przez kamerkę, dopóty opieramy własne zaufanie na zakładkowym portfolio i czytelnej stronie internetowej z przepisami na zdrowy styl życia. Tej bariery wciąż nie przeskoczy wielu ludzi, szczególnie tych nastawionych na kontakt wzrokowy i osobisty z trenerem. Wyłapanie perełki przez sieć leży już w naszej gestii, warto więc dać sobie trochę czasu na szukanie.

Trener osobisty on-line oberwie, osobiście albo w opinii społecznej, jeśli w terapia nie przyniesie pożądanych efektów w rzeczywistości. Przyczyny takiego stanu rzeczy bywają różne: dieta, niezdrowy styl życia w trakcie terapii, wspomagacze, oszustwa trenera itp. To ostatnie należy likwidować w zarodku jak najszybciej. Inwestujmy w zdrowie ostrożnie i z rozsądkiem. Jest ono bowiem najważniejsze w życiu.