Artystyczne stylizacje

Czym jest podwiązka, w jakim czasie się ją zakłada oraz co symbolizuje w dniu wesela?

podwiązka
Istnieją różne elementy garderoby damskiej. Mogą to zostać np. rajstopy, jakieś apaszki albo kapelusze. Jest jeden takowy składnik, który wkłada się w dzień ślubu i znaczy on zgodę oraz szczęście pary młodej.

Przeczytaj poniższy tekst, a poznasz co to jest.
Taki element ubrania to podwiązka. Ubiera się ją w dniu wesela na lewe udo i winna być ona w Kolorze niebieskim. Ma ona gwarantować młodej parze szczęście i zgodę w związku małżeńskim. Jeśli jest ona w kolorze niebieskim, to ma to zagwarantować wierność męża na długi czas. Panuje także zabobon, iż dla panny młodej ma zostać zakupiona ona poprzez starszą druhnę. Zabobonem ślubnym jest również to, iż na ślubie należy posiadać coś pożyczonego. Obecnie jest ona traktowana już chyba jako relikt historii. Jednak żadna niewiasta nie wyobraża sobie wesela bez takiego składnika bielizny.
podwiązka
Autor: adidas
Źródło: adidas
Podwiązka może być z koronki, z kokardką i do nabycia w wielu kolorach nie tylko w niebieskim. Ma elastyczną gumkę, która pozwala zachować ją na swoim obszarze oraz zapobiega jej przemieszczaniu się. Każda weselna podwiązka jest stworzona ze znakomitej jakości materiałów i jeszcze długo po weselu będzie pamiątką z tego dnia. I pamiętaj, iż ten element garderoby ma zostać zdjęty przez Twego męża bez wykorzystania dłoni. Nie tylko wszakże na mariaż wkłada się podwiązkę. Ponadto na studniówkę jest ona również obligatoryjna.

Natomiast na studniówkę obowiązuje ona w odcieniu bordowym. A w jakim celu coś takiego na studniówce? Ma ręczyć pozytywną zabawę i dobrze zdaną maturę.