Artystyczne stylizacje

Czym jest mezoterapia? Jak przebiega taki zabieg, co daje? Ile kosztuje? Czy powinniśmy z tego skorzystać?

po zabiegu kosmetycznym
Mezoterapia igłowa odnosi się do śródskórnych iniekcji aktywnymi substancjami. Ma on zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry. Polepsza mikrokrążenie oraz ujędrnia. Mezoterapia igłowa jest doskonałą metodą na zachowanie młodego wyglądu bez używania metod bardzo inwazyjnych. Najbardziej pożądane oraz dobre efekty zapewnia seria paru zabiegów.

Nazwa mezoterapii wywodzi się z języka greckiego, oznacza między innymi “terapie” i “leczenie”. Chodzi o wstrzykiwanie w głąb skóry właściwej oraz tkanki podskórnej preparatów aktywnych, które są dobrane odpowiednio do potrzeb każdej osoby. Najpowszechniejsze preparaty zawierają między innymi kwas hialuronowy, kwas polimlekowy czy aminokwasy. Dzięki takiemu zaaplikowaniu substancji w głąb skóry wykazują one sto procent swojej aktywności, natomiast samo wstrzykiwanie doskonale pobudza komórki do regeneracji.

Dla kogo dobra jest taka mezoterapia. Zastosowań jest bardzo dużo. Są więc zabiegi twarzy, na ciało albo skórę na głowie. Wstrzykiwanie odpowiednich składników niweluje zmarszczki, wspaniale nawadnia jak i nadaje jędrności skórze twarzy, a także polepsza jej napięcie oraz ogólny stan. Mezoterapię można też stosować w innych sytuacjach, w leczeniu ”skórki pomarańczowej”, rozstępów czy łysienia. To doskonały zabieg (zabiegi z wykorzystaniem osocza < kliknij ten odnośnik) dla każdego, kto chce polepszyć stan skóry, a nie chce iść do lekarza chirurga. Jest bardzo dobry na początkowe znaki starzenia, jak i głębsze zmarszczki. Jak wygląda zabieg? Wykonuje się go używając bardzo cienkiej igły. Używa się składniki wcześniej przyrządzonego koktajlu. Są to specjalne koktajle do mezoterapii, zobacz na Cosmed24. Tego typu zabieg na twarz nie trwa aż tak długo, mniej więcej godzinę.

Można znieczulać skórę specjalnym kremem, dzięki temu zabieg jest mniej. Cena takiego zabiegu zależna jest od używanych składników oraz ilości zabiegów, jednakże koszt jednego ostrzykiwania oscyluje w kwotach 250-500 zł. Aby jednakże otrzymać najlepszy efekt nie pomoże jedna wizyta u specjalisty. Często robi się serię 4-8 serii w odstępie 2-3 tygodniowych. Niektóre osoby łączą taki zabieg mezoterapia igłowa twarzy efekty z dodatkowymi, co uwidacznia bardziej zmiany w wyglądzie, jednym z nich jest powiększenie ust. Niezbędne są do takiego zabiegu specjalistyczne wypełniacze do ust.