Artystyczne stylizacje

Czym jest astygmatyzm oraz czy można z nim walczyć? Jakie są na to dobre sposoby?

soczewka
Astygmatyzm to wada wzroku, która występuje dosyć często. Niekiedy zdarza się razem z dalekowzrocznością czy krótkowzrocznością, a wynika z braku symetryczności rogówki. W przybliżeniu, prawidłowa rogówka posiada okrągły kształt, zaś u astygmatyków jest silniej zakrzywiona.

U dotkniętych nią ludzi widziane obrazy są nie do końca wyraźne oraz zniekształcone, co wiążę się z tym, iż promienie świetlne nie skupiają się w jednym punkcie na siatkówce, ale w dwóch osiach. Żeby polepszyć własny wzrok astygmatycy najczęściej stosują soczewki dla astygmatyków – zapoznaj się z ofertą sklepu Lens-Shop. Jak zdiagnozować tą wadę? Potrzebne jest bardzo łatwe badanie wzroku. Może to być keratometria lub elektroniczne mapowanie powierzchni gałki ocznej. Wykrycie tej wady wzroku może odbyć się na podstawie różnych objawów.

Kiedy będziesz poszukiwać pokrewnych informacji na temat poruszany w opisywanym poście, to wejdź tu cera tłusta – z pewnością te materiały również Cię zaintrygują!

Jednym z nich jest niewyraźne widzenie, i to zarówno z dalekiej odległości, jak również z bliska.

wypróbuj soczewki miesięczne
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

To również trudność, aby przeczytać drobny druk. Osoby z tą przypadłością także dość często mrużą oczy. Najlepsze na astygmatyzm są różnego rodzaju soczewki, na przykład soczewki miesięczne czy toryczne. Wprowadzenie ich na co dzień okazało się przełomem w korygowaniu astygmatyzmu. Zapewniają to szkła cylindryczne, które jeszcze jakiś czas temu były wyłącznie w okularach. Odpowiednie szlify na szkłach zapewniają załamywanie się promieni pod kątem prostym, co zapewnia punktowe odbicie obrazu na siatkówce. Użycie tego typu szkieł cylindrycznych w soczewkach sprawiło, że nie ma już potrzeby noszenia okularów.

Soczewki toryczne poprawiają tą wadę i gwarantują bardzo dobrą jakość widzenia, do tego jednocześnie eliminują wszelkie objawy towarzyszące astygmatyzmu, łącznie z bólem głowy lub też nieprzyjemnym wrażeniem napięcia oczu. Są co ważne bardzo wygodne do noszenia, wykonane z delikatnego surowca silikonowo-hydrożelowego. Dają najwyższy poziom nawilżania jak również odróżniają się większą przepuszczalnością tlenu. Nie dopuszczają do tego niedotlenienia, zmniejszają wrażenie suchego oka również podczas długotrwałego noszenia soczewek. Jak widać, w dzisiejszych czasach najnowsze sposoby walczenia z taka przypadłością dają możliwość na całkiem normalne funkcjonowanie osób cierpiących na astygmatyzm. Wiadomo, że nie jest to komfort jak w przypadku całkiem zdrowych ludzi, jednak warto korzystać z osiągnięć nauki i medycyny aby poprawić swoje samopoczucie i jakość życia.