Artystyczne stylizacje

Czy wygodnie jest korzystać z brzytwy do golenia? Jaką wybrać, by była jak najlepsza?

Brzytwa do golenia
Jeszcze parę lat temu nikt nie pomyślałby, iż brzytwy znów staną się tak szalenie popularne jak obecnie. Być może u nas aż tego tak bardzo nie widzimy, lecz już przykładowo w państwach zachodnich taka informacja już nikogo nie dziwi.

Brzytwa
Autor: Francis Storr
Źródło: http://www.flickr.com
Niektórzy zastanawiają się, czy warto właściwie męczyć się z brzytwą, gdyż to przecież wiąże się z dużymi kosztami, a jednocześnie trzeba uczyć się zupełnie nieznanych sposobów golenia. Sama czynność tego typu golenia zabiera także więcej czasu niż zwykłe golenie. Innym pytaniem jest kwestia, gdzie kupić brzytwę ? Dla osób, które poważnie zastanawiają się nad kupnem brzytwy niezbędne są najważniejsze informacje o tej technice golenia. Gdy już uda się przejść przez wiele informacji to możemy przystąpić do zakupu potrzebnych rzeczy.

Podstawowa rzecz to oczywiście brzytwa, dobrze jest wybrać taką lepsze, bo dają jakość, jak derby extra czy maszynki edwin jagger . Kolejne rzeczy to pasek ze skory do polerowania, pędzel do wyrabiania piany oraz mydło lub krem do golenia. Różnego rodzaju pianki oraz żele najkorzystniej wyrzucić, gdyż w większym stopniu szkodzą niż pomagają. Ważne jest by poznać cechy brzytew, ponieważ każdy detal wpływa na komfort golenia.

Brzytwy posiadają różne szerokości, wklęsłość, ale również różne rodzaje czubków, jak francuski albo fryzjerski. Mogą się też różnić budową szyjki, stabilizatora lub też profilem ostrza. Dobre na wstępie są ostrza o szerokości 5/8 czy 6/8 cala i okrągłym czubku. Reszta to już bardziej detale, nie są tak ważne, a są zależne głównie od naszych upodobań, albo tego co dostaniemy w korzystnej cenie. Kolejnym ważnym elementem jest pas do ostrzenia brzytwy.

Jest niezbędny, by za każdym razem naostrzyć ją zanim zaczniemy golenie. Przez to możemy zachować w dobrym stanie nasz przyrząd do golenia. Pasy nabyć możemy w przeróżnych cenach jak również mogą być wykonane z rożnych surowców. Bardzo popularne są te ze skóry, lecz warto również zobaczyć parciane i denimowe. Tego typu pas możemy również wykonać własnoręcznie. Trzeba w tym celu odszukać informacji o niezbędnych właściwościach skórzanych materiałów, kupić najlepszy materiał i porządnie o wykończyć.