Artystyczne stylizacje

Czy to tymczasowa moda na ekologiczną żywność? Co można dostać w ekologicznym sklepie?

Zdrowe jedzenie
Zarówno w większych supermarketach, jak i w małych sklepach pojawiły się regały z ekologiczną żywnością. Nawet w mieścinach mamy szanse spotkać również jakiś eko sklep z naturalną żywnością i produktami kosmetycznymi czy też sklep nastawiony na świeże owoce i warzywa z rozbudowaną półką z paczkowanym jedzeniem.

Herbata
Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com
Właściwie każdy eko (żywność ekologiczna – kliknij link) sklep, który dostosowuje swój asortyment do obecnych trendów i preferencji klientów, ma w swoim asortymencie miedzy innymi wszelkiego rodzaju nowe herbaty bez sztucznych aromatów, bezkofeinowe kawy z cykorii, makarony z różnych zbóż (makaron orkiszowy, makaron pełnoziarnisty) i bezglutenowe (makaron ryżowy) oraz zdrowe cukry, jakie nie są zrobione z buraków czy też trzciny cukrowej (ksylitol).

Powiązany artykuł:

Pośród dużego wyboru herbatek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na herbatkę z czystka, której przypisuje się mnóstwo dobrych właściwości. Herbatka z czystka ma cechy antyseptyczne i można ją pić każdego dnia w formie napoju posłodzonego miodem, ale też możemy zrobić z jej wykorzystaniem antybakteryjny tonik do twarzy dla osób z cerą problemową lub zupełnie ekologiczny płyn do płukania jamy ustnej. Do sporządzenia toniku będzie potrzebna herbatka z czystka zrobiona w szklance i kilka kropli olejku z drzewka herbacianego. Płyn można sporządzić podobnie, lecz warto przygotować nie tylko herbatę z czystka, ale także miętę i szałwię. oliwy – przenieś mnie do strony

Do zaparzonych ziół aplikujemy po 10 kropelek olejku z eukaliptusa i mięty. Tak przygotowany płyn możemy nieznacznie rozcieńczyć wodą mineralną. Tak się złożyło, że ostatnio sporo osób rezygnuje z jedzenia glutenu, poleca się im produkty spożywcze, które go nie zawierają lub mają, ale nie jest on z pszenicy. Mnóstwo osób bardzo chętnie sięgnie po makaron orkiszowy, przez wzgląd na jego zdrowotne właściwości.

Można nabyć go praktycznie w dowolnym kształcie, którynam się zamarzy. Dobrze zaopatrzony eko sklep posiada szeroką ofertę produktów spożywczych i kosmetycznych przygotowanych zgodnie z zasadą fair trade, jeśli to wykonalne – pochodzących od regionalnych dostawców i polskich przedsiębiorstw, bez użycia produktów zwierzęcych – doczytaj.