Artystyczne stylizacje

Czy stylizacja naprawdę niszczy włosy?

wella maska do włosów
Każda z nas chce mieć piękną fryzurę. Nieważne czy mamy włosy długie czy krótkie, proste czy kręcone, jasne czy ciemne – chcemy wyglądać wspaniale. włosy świadczą o osobie. Jeśli są lśniące, zadbane i ułożone od razu jesteśmy korzystniej oceniane. Podstawą wszelkich zabiegów są dostosowane do rodzaju włosów.

Jeśli masz łupież, to bezwzględnie zacznij stosować szampon przeciwko łupieżowi.

wella maska do włosów
Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

zaniedbane, niedbale ostrzyżone – szpecą nam wizerunek i nastrój. Dobrze jest podarować im kilka minut rankiem, by prezentowały się pięknie przez cały dzień.

Pokutują wciąż bajki, że modelowanie niszczy włosy. Szczególnie dobrze trzyma się to przekonanie gdy idzie o prostownice do włosów.

Jeśli chcesz, żeby takie artykuły pozostały Ci w pamięci na dłuższy czas, sprawdź witrynę (https://spabaltica.pl/pl/twoja-strefa-urody/manicure-i-pedicure), do której link jest tutaj. Znajdziesz tam bardzo podobne informacje.

Nic bardziej błędnego – w najwyższym stopniu szkodzi włosom pozostawienie ich samym sobie. Promieniowanie UV, zanieczyszczenia w powietrzu, brak kosmetyków do pielęgnacji – oto prawdziwi wrogowie. Nowe prostownice mają ochronne powłoki, opcję regulacji temperatury, a poza tym znaleźć kupić można mnóstwo środków zabezpieczających włosy w czasie układania na gorąco.

A farbowanie? Też wcale nie musi włosów dewastować. Co najważniejsze – zdecydujmy się na polecaną markę. Na przykład firma farba Londa robi od dawna, są popularne i polecane przez kobiety.

Do układania włosów warto także wykorzystywać kosmetyki polecanych marek – jak choćby marka kosmetyków Kemon. Stosujmy je jednak z umiarem. Zwykle wystarczy położenie odrobiny dobre pianki do włosów, by fryzura cały dzień trzymała się w idealnym stanie. Oczywiście, najlepiej by było nie stosować w ogóle suszarki do włósów, ale bardzo nieliczne z nas mają włosy, które samoistnie układają się idealnie. Zwracajmy jednak uwagę na to, by suszyć włosy strumieniem zimnego powietrza. Naturalnie, zajmie to kilka minut dłużej, ale warto poświęcić tych pięć minut dla urody włosów.

Gdy już wystylizujemy fryzurę należy ją utrwalić. Wtedy z pomocą przychodzi nam. To naturalnie już nie ten środek, który wykorzystywały nasze mamy i babcie, a który z włosów robił kask. Nowoczesne lakiery nie usztywniają włosów, a sprawiają, że są sprężyste, miękkie i trzymają kształt.

Wspaniałe włosy to wspaniała ozdoba, więc warto dbać o to, by były zdrowe i szykownie ułożone.