Artystyczne stylizacje

Czy moda na eko faktycznie tak bardzo przyjazna dla przyrody.

ekologia
Ekologiczne produkty są coraz popularniejsze, można wręcz rzec że się wdarły przebojem do naszych domów i mieszkań. Teoretycznie kupno ich pomaga przyrodzie, bo zostały wyprodukowane w zgodzie ze wszystkimi standardami, przy wykorzystaniu w pełni naturalnych sposobów i przy uwzględnieniu ochrony przyrody Niestety o dużej części zwykłych produktów tak powiedzieć nie można, bo wytwarza się je w sposób daleko odbiegających od naszych wyobrażeń.

środowisko
Autor: Mario M
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele rzeczy może nawet nie dotrzeć do naszej świadomości, w interesie licznych osób leży przecież, aby nie zrobiło się o nich głośno. Nikt więc nie powinien się dowiedzieć, jaki jest koszt społeczny i środowiskowy wytworzenia jednych jeansowych spodni z bawełny, jak skazi się przy tym środowisko i ile muszą wycierpieć ludzie pracujących przy uprawach. Jeżeli ktoś kupi koc z bawełny organicznej , to informacja o tym powinna na nim być i może się zastanowi, co to jest ta ekologiczna bawełna.

Jeżeli zaciekawił Cię taki tekst, przeczytaj inne informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam lampa biurkowa, odnajdziesz tutaj podobne wiadomości.

Jeśli jednak na spodniach nic nie będzie pisało, to w sumie kto by sobie zawracał głowę, jak gdzieś tam daleko zostały zrobione.

Analogicznie będzie z pozostałymi produktami robionymi gdzieś dalej poza granicami Polski. Jeśli się kupuje stylowe wycieraczki kokosowe też się nie będzie wiedziało, czy plantacje, na jakich rosły palmy zostały przygotowane w wyniku wycięcia lasów tropikalnych, czy też wszystko miało miejsce przy poszanowaniu przyrody. Podobne obawy zapewne będą miały osoby kupujące kolorowe ręczniki z bambusowej przędzy. Niestety w ostatnim czasie znaczek eko trochę zaczął tracić na wartości, a tak naprawdę jest coraz częściej nadużywany.

W sytuacji jeśli musisz znaleźć poza tym też inne dodatkowe informacje na omawiany wątek, to więcej zobaczysz na portalu, do którego odsyłacz jest tutaj.

ekologia
Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Wynika to z faktu, że produkty nim opatrzone dużo więcej kosztują, bo teoretycznie znacznie więcej będzie mogła kosztować produkcja. Poza tym niestety coraz częściej zanim się zacznie ekologiczne uprawy, to trzeba zniszczyć trochę przyrody. Szczególnym problemem jest to w krajach rozwijających się, w jakich nagminnie się wycina lasy deszczowe które są siedliskiem bardzo dużej liczby roślin i zwierząt. I jeżeli nawet na takim obszarze powstanie uprawa która nie stosuje chemii, to czy będzie można stwierdzić, że jest ona przyjazna dla przyrody?