Artystyczne stylizacje

Najczęstsze kłopoty z biorą się z niewiedzy. Odkryj, jak możesz zatroszczyć się o swoją skórę.

akcesoria do golenia
Pierwszy zarost jest wielkim przeżyciem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec staje się mężczyzną. Ale zazwyczaj dzieje się tak, że po niedługim czasie okazuje się, że golenie, może przysparzać sporo kłopotów. Dowiedz się, jak im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia
Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z częstych zmartwień każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
W dzisiejszych czasach, by usunąć zarost, mężczyźni często posługują się golarkami elektrycznymi lub maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Istnieją również maszynki jednorazowe, które świetnie sprawdzają się w trakcie urlopu. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają niewielki zarost, inni wręcz przeciwnie, muszą golić się częściej, ze względu na silny zarost (czytaj więcej o drharris). Jasne jest to, iż słaby zarost, można zgolić zwykłą maszynką. Problem pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy należy posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dobrze zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki albo kremu do golenia. Niejednokrotnie kosmetyki, których używamy do golenia, powodują nieprzyjemne podrażnienia lub uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować dany kosmetyk. Z tego powodu tak bardzo istotne jest sprawdzanie różnych preparatów. Jeśli jednak, mimo stosowania różnych kosmetyków, wykazane dolegliwości nie ustąpią, musisz obligatoryjnie pójść do lekarza. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym problemem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne lub gronowce. Zmiany chorobowe są najczęściej dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są niebezpieczne i zwykle szybko mijają. Duży problem pojawia się, kiedy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W tej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Powinieneś wiedzieć, że krostki, które nie raz są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego względu nie należy ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choć na kilka dni. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych powoduje blizny? Nie musisz się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno pozostawiać śladu w postaci blizn.

Czy przeczytane tutaj wiadomości są niebanalne? Jeśli tak, to więcej zobaczysz w ofercie (https://www.czapkiznadrukiem.com/), która też niewątpliwie będzie nęcąca.

Jednak w chwili, gdy gojenie się przedłuża trzeba udać się lekarza. Całkiem możliwe jest, że przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego powodu, iż przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której tworzą się duże, twarde plamy, które po skończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy to duża sztuka. Pamiętaj, gdy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.