Artystyczne stylizacje

Co takiego ma w sobie biżuteria srebrna, że jest tak często wybierana?

Srebrny łańcuszek
Srebro jest metalem szlachetnym, raczej tanim, a przy tym banalnym w obróbce. Przez kilkanaście tysięcy lat przygotowywano z niego naczynia stołowe, puchary, tace, misy jak również talerze, klamry do pasów, klamry do ubrań, a także ozdoby dla mężczyzn i kobiet. Srebro dogadzało jako środek walutowy, wybijano z niego również monety. Do dzisiaj jest stosowane jako lokata kapitału. W dzisiejszych czasach jest stosowane w wielu sferach przemysłu, a w jubilerstwie wiedzieprzewagę.
sprawdź więcej na www
Autor: Christina Clendenin Tate
Źródło: http://www.flickr.com

Biżuteria srebrna jest szczególna chociażby ze względu na cechy samego srebra – ma ono albowiem działanie bakteriobójcze – dowiedz się więcej. W związku z tym na przykład srebrne kolczyki nie będą tak podrażniać uszu, jak pozorne. Następnie srebrna biżuteria – super kolczyki z pereł – w porównaniu ze sztuczną, o wiele lepiej znosi upływ czasu. Srebrną biżuterię wystarczy tylko nieraz dobrze wyczyścić jeśli zaczernieje. Najskuteczniejszą, a jednocześnie najmniej inwazyjną metodą czyszczenia tej biżuterii jest oczyszczenie jej wykorzystując przebieg elektrolizy, czyli na dno plastikowego czy też szklanego pojemnika kładziemy folię aluminiową, w następnej kolejności nalewamy kilka litrów wrzącej wody „doprawionej” kilkoma łyżeczkami soli. Po pewnym czasie do naczynia z wodą stawiamy biżuterię. W zależności od szczebla ubrudzenia, na efekty trzeba oczekiwać od kilku minut aż do kilku godzin. Srebrna biżuteria jest ogólnoświatowa, wystarczy wprowadzić w wyszukiwarkę biżuteria – złap promocje na sklep ze srebrną biżuterią – sklep internetowy, by znaleźć wszystkie dodatki jakie pragniemy kupić. Oferta tych sklepów jest znaczna, zestaw nie do obejrzenia przez jeden dzień, więc pewnie każdy znajdzie coś dla siebie.


Jednakże, gdy szukasz tylko i wyłącznie srebrnych dodatków wtedy do hasła biżuteria sklep internetowy wystarczy dopisać srebrna i przeniesiemy się w świat jubilerskich nowości. Biżuteria srebrna to żywa kopalnia przeróżnych stylów. Różne typy srebra (np.: srebro matowe, srebro rodowane) mają odmienne cechy oraz design. Dlatego też, dobrze jest eksperymentować różnorodnymi srebrnymi częściami biżuterii, aby odkryć swój własny niespotykany styl.