Artystyczne stylizacje

Co robią faceci, żeby dbać o brodę? Wygląda na to, że wykonują dość dużo zabiegów i wykorzystują rozmaite akcesoria.

Mężczyzna z brodą
Dużo ludzi uważa, że męska broda rośnie sobie ot tak. Sama się modeluje, wyczesuje i podcina. Oczywiście to kompletna bzdura. Co robią panowie, by utrzymać ją w formie? Okazuje się, że wykonują dość sporo zabiegów pielęgnacyjnych, używając do tego męskich kosmetyków, żyletek, brzytwy, nożyczek i jeszcze kilku przyrządów.

Młody mężczyzna z brodą
Autor: Nan Palmero
Źródło: http://www.flickr.com
Pielęgnacja męskiej brody jest wieloetapowe. Warto kupić specjalne kosmetyki do brody, które przez dodatki naturalnych olejków sprawią, że bródka będzie świetnie umyta i wystylizowana. Całą operację zwykle rozpoczyna się od dokładnego umycia brody szamponem do tego celu przeznaczonym. Ważne by lekko się pienił i miał sympatyczny zapach utrzymujący się na brodzie nawet po jakimś czasie. Gdy broda jest lekko wilgotna, trzeba poświęcić jej czas i lekko ją przystrzyc oraz wymodelować. Panowie powinni dobierać jej kształt do swojej twarzy i ogólnej budowy ciała, lecz również na przykład do tego, czy noszą okulary. Przyciąć brodę można ostrymi nożyczkami do włosów, brzytwą lub elektryczną maszynką. Sprawdzą się również jednorazowe żyletki Derby. Technika jest dowolna i na pewno każdy ma swoją ulubioną. Po wymodelowaniu przychodzi kolej na użycie preparatów pielęgnujących – olejków czy pomad. Wygładzą one strukturę włosów i pomagają w jej wyczesaniu. Samo czesanie to nie tylko układanie kosmyków, ale także rozprowadzanie grzebieniem preparatu na całej długości. Jeśli odstaje nam jakiś niesforny włosek lub przy czesaniu zauważamy drobne niedociągnięcia, na koniec można jeszcze wykonać ostatnie poprawki nożyczkami. Jeżeli idziemy do fryzjera i golibrody, całkiem możliwe, że zostaniemy ogoleni brzytwą. Nie jest to częsta praktyka, nie każdy się tego uczy i nie każdy opanował technikę golenia tym sposobem. Pas do ostrzenia brzytwy (szczegóły oferty) też nie jest popularnym przedmiotem, ponieważ wszystkie nożyczki, brzytwy i inne tępiące się narzędzia fryzjerskie, oddaje się po prostu do ostrzenia.

Akcesoria do golenia
Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Ale istnieje grupa mężczyzn, która woli golenie się tą starą metodą w domu. Kupuje specjalne, dobrze pieniące się mydło (piana musi być gęsta i trwała, aby właściwie zmiękczyła także zarost), tradycyjny pędzel z twardej lub miękkiej szczeciny i brzytwę. Zwolennicy brzytwy są zdania, że można mieć jedną na całe życie, zdarza się, że należy wymienić w niej ostrze.

Jeśli zaciekawił Cię ten materiał, to nie czekaj i przeczytaj szczegóły na stronie (https://www.czapkiznadrukiem.com/). Z pewnością stwierdzisz, że tam też są to niezwykle ciekawe informacje.

Dla porównania – jednorazowe żyletki Derby albo maszynki elektryczne wymienia się bardzo wiele razy. Oczywiście by gładko golić się brzytwą trzeba mieć też pas do ostrzenia brzytwy. Zwykle najlepiej sprawdza się skórzany. Panowie stosujący brzytwę zwykle nie stawiają na kosmetyki do brody, a po goleniu stosują po prostu ałun.