Artystyczne stylizacje

Co ofiarować dziewczynce na komunię?

naszyjnik
Co dać dziewczynce z okazji komunii? Z jakiego podarunku ucieszy się każda młoda dama? Które upominki idą „z duchem czasu”, natomiast jakie odchodzą do lamusa?

Rozpoczął się czas komunijny, zatem najwyższy czas, aby zacząć rozmyślać o komunijnych podarunkach. A nie będzie to prosta decyzja. W dzisiejszych czasach trudno zdążyć za trendami. Kiedyś wystarczyły rower, biblia, czy srebrna biżuteria dziecięca. Czy taki podarek na komunię dla dzisiaj będzie wystarczający? W dzisiejszych czasach coraz częściej stawia się na pewno na elektronikę, albo szeroko zrozumiane gadżety. Na ile więc śpieszyć za modą, a na ile trzymać się zwyczajów?
buty
Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
naszyjnik
Autor: Michael Pereckas
Źródło: http://www.flickr.com
Najogromniejszy ciężar leży na chrzestnych, albowiem to oni czują się w obowiązku ofiarowania najbardziej szczególnego prezentu. Trzeba mieć świadomość, iż nie zawsze medalik czy też Pismo Święte będą tym, o czym śniła nasza chrześniaczka. Być może warto postawić na bardziej odlotowy gadżet, natomiast tradycyjne dewocjonalia kupić w charakterze dodatku. Jak w takim przypadku nie wydać fortuny? Nie zawsze trzeba kupić nowoczesny sprzęt, na jaki wydamy astronomiczne sumy. Czasami bardziej alternatywny, zaś nie koniecznie nadzwyczaj kosztowny upominek, jest w stanie sprawić równie wielką frajdę dziecku. Może to być na przykład sprzęt sportowy albo kurs językowy. Trzeba mieć na względzie, iż podarunek komunijny jest jedynie uzupełnieniem. Najważniejszą wartość stanowi na pewno ta duchowa.

Przemyślmy zatem, w jaki sposób można wspomóc nasze dzieci w natłoku wszelakich przygotowań. Być może serdeczne słowo albo gest znaczył będzie o wiele więcej, aniżeli dowolny podarunek w rzeczowej postaci.