Artystyczne stylizacje

Co nam oferują sklepy ze zdrową żywnością?

ekologia
Punkty ze zdrową żywnością powstają ostatnio niby grzyby w deszczową pogodę. Może łącznie z trendem na czynne rodzaje odpoczywania sprawią, że kolejki do medyków nareszcie się skrócą? Oby . Sklepy te proponują przede wszystkim wszelakiego rodzaju żywność ekologiczną, zaczynając od surowych warzyw jak też innych produktów rolnych posiadających odpowiednie certyfikaty i wspólnotowe logo (tzw. euroliść).

ekologia
Autor: Baltimore RecNParks
Źródło: http://www.flickr.com

Czym charakteryzują się takie certyfikowane artykuły rolnicze? Rośliny takie wyhodowane były w glebie nieskażonej pestycydami. Wolno w w/w farmach korzystać tylko z ekologicznych środków chroniących rośliny przed szkodnikami. Jeśli zaś idzie o hodowlę zwierząt, w tychże farmach niedozwolone jest odżywianie ich jakiegokolwiek rodzaju stymulatorami wzrostu lub też hormonami. Kokoszki chadzają wolne i znoszą nie skażone chemią jajeczka. Gospodarstwa wytwarzające żywność ekologiczna przechodzą bardzo liczne kontrole i to już od momentu gdy zaczynają się starać o nadanie im certyfikatu gospodarstw ekologicznych.

Zanim wytwarzane przez nie plony trafią na nasz stół również poddawane są różnym kontrolom. W procesie produkowania żywności ekologicznej zabronione jest również używanie składników GMO. Produkowana tak żywność ekologiczna musi niestety być droższa od tej powszechnej, gdyż do jej wytworzenia potrzeba nieporównywalnie więcej wysiłku i czasu. Jest ona jednakże warta wyższej ceny. Punkty oferujące zdrową żywność proponują nam całą gamę produktów.
Oprócz produktów surowych możemy tam zakupić: artykuły wzmacniające odporność, nabiał, oleje, marmolady z owoców uprawianych w sposób ekologiczny, miody, pasztety do smarowania pieczywa, wszelkiego typu: ryże, mąki, cukry, przetwory z warzyw, daktyle, soki, strączkowe warzywa, nasiona, przekąski dietetyczne, herbaty, przyprawy, aż po odzież z ekologicznej bawełny oraz ekologiczne kosmetyki.

danie
Autor: CityTree עץבעיר
Źródło: http://www.flickr.com

Są również w tychże sklepach specjalistyczne działy artykułów ofiarowane: cukrzykom, osobom nietolerującym glutenu, osobom będącym na diecie wegetariańskiej oraz dział z wyrobami dla dzieci i niemowlaków. Jestem pewna, że każdy znajdzie w takim sklepie swoje ulubione wyroby. Jeżeli oprócz jedzenia zdrowych posiłków przygotowanych z żywności ekologicznej będziemy dbać o tężyznę fizyczną uprawiając sport w sposób regularny, wtedy zdrowe i długie życie mamy zagwarantowane.