Artystyczne stylizacje

Co należy skontrolować, nim zrealizujesz zakupy w hurtowni odzieży?

szafa z ciuchami
Swego czasu nabywanie ubrań w lumpeksie było poczytywane za coś uwłaczającego. Współcześnie nie jest to już oznaką ubóstwa, raczej skromności czy pomysłowości. Odzież używana osiągnęła coraz większą chodliwość, zatem dysponenci second handów często kupują w rozmaitych hurtowniach odzieży używanej. Co należy wiedzieć, zanim dokona się transakcji w hurtowni?

Lepiej nabywać osobiście a może online?

odzież używana
Początkowo należy się zorientować gdzie umiejscowiona jest wytypowana przez nas hurtownia odzieży – odzież outlet hurt oraz czy funkcjonuje ona wyłącznie online, czy można wybrać się do niej osobiście oraz obejrzeć towar. jest również czas realizacji zlecenia. Zazwyczaj jest on jednakże dosyć niedługi (zazwyczaj to 1-2 dni roboczych).Hurtownia odzieży jak sama nazwa podpowiada zwykle przyjmuje wyłącznie zamówienia masowe oraz nie prowadzi transakcji detalicznej. Współpracuje wyłącznie z posiadaczami pawilonów stacjonarnych albo internetowych i na przykład punktów handlowych z odzieżą używaną. Jednak nie jest to zasadą. Jeśli więc nie mamy własnej działalności warto odnaleźć hurtownię odzieży – odzież sortowana obsługującą także detalicznych. Powinno się wtedy mieć na uwadze, że ceny pojedynczych ubrań mogą być wyższe niż te, które pokazuje się nabywcom kupującym towar hurtowo. Tutaj więcej informacji: Hurtownia Pati.

Należy zorientować się skąd wywodzi się odzież używana, której kupnem jesteśmy zainteresowani. Czy jest segregowana i jak jest pakowana. Czy hurtownia odzieży, którą sobie upatrzyliśmy nie miesza kolekcji z ubraniami gorszymi gatunkowo bądź takimi, która wcale nie nadaje się na sprzedaż.


Czy to jest opłacalne?

ciuchy damskie
Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy, że aby zakup odzieży używanej przez Internet był opłacalny, cena po dodaniu kosztów wysyłki musi być niska. Wiele hurtowni odzieży realizuje dość sprawnie takie transakcje, a koszt wysyłki sięga przeważnie 14 złotych (za przesyłkę do 30 kilogramów) metodą przelewu i 19 złotych jeśli wybierzemy opcję za pobraniem. Koszty te są niezmienne niezależnie od tego jak dużo odzieży używanej się zamówi. Niejednokrotnie przy zakupie powyżej określonej wagi (na przykład 5 ton) transport pod wskazany adres jest nieodpłatny oraz ponadto istnieje możliwość negocjacji kosztu za kilogram odzieży używanej.