Artystyczne stylizacje

Co ciekawego dla osób puszystych oferują sklepy z odzieżą, jaka jest ich oferta dla tego typu klientów.

Kobieta
Osoby które mają trochę więcej kilo jeszcze do niedawna miały duże trudności jeżeli chodzi o możliwości ubierania się. Workowate sukienki uszyte z kiepskiej jakości materiałów czy niekształtne koszule niezbyt zachęcały do ich ubierania. Duże marki odzieżowe ani trochę nie były zainteresowane tym, żeby szyć odzież dla puszystych, bo im się to po prostu zupełnie nie opłacało – zdecydowaną część swoich kolekcji sprzedawano w standardowych wymiarach.

Kobieta na ławce
Autor: David Schiersner
Źródło: http://www.flickr.com
Panie radziły z tym sobie na różne sposoby, niektóre kupowały takie ubrania na zachodzie, inne własnoręcznie szyły albo robiły to jakieś znajome krawcowe. Lecz rozwiązania tego typu nie były ani praktyczne, ani tanie, a że osób trochę większych cały czas było coraz więcej, to koniec końców ktoś dostrzegł możliwości takiej grupy klientów. Powolutku w sklepach pojawiać się zaczęły duże rozmiary , i momentalnie zaczęły się spotykać z bardzo dużym zainteresowaniem. Sprawiło to, że również największe odzieżowe marki zaczęły dostrzegać, jak duży potencjał może mieć taka sprzedaż.

Obecnie XXL odzież (zobacz odzież dla otyłych) możliwa będzie do kupienia w wielu różnych miejscach. Duży jej wybór oferowany jest właśnie w salonach dużych sieci odzieżowych, ich oferta sukcesywnie jest rozszerzana o kolejne grupy towarowe. W ofercie tego typu sklepów znajdują więc nie tylko same spódnice, spodnie i sukienki, ale także modna odzież wierzchnia, taka jak płaszcze albo kurtki. Niektóre sklepy zaczynają się wręcz specjalizować w takiej grupie towarowej, skupiając się tylko na propozycji dla tęgich osób. W tego typu sklepach da się bez skrępowania przymierzyć dostępną odzież, poprosić sprzedawcę o wsparcie, a także w razie konieczności dokonać niezbędnych przeróbek.

Kobieta w kapeluszu
Autor: mariadelajuana
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo duży wpływ na popularność takich sklepów ma też fakt, że oferują one odzież (allfordance.pl) bardzo modną, która uwzględnia wszystkie aktualne trendy. Coraz częściej jest ona projektowana przez projektantów pracujących dla największych salonów odzieżowych, trudno się być zdziwionym, że klientki coraz chętniej ją kupują, w końcu one także chcą się czuć kobieco nawet mimo swojego wyglądu.