Artystyczne stylizacje

Jakie akcesoria warto posiadać w swojej kuchni?

Pierogi z mięsem i sosem paprykowo-czosnkowym
Jak na szarugę to boli w boku, na zmianę ciśnienia zaczyna pobolewać głowa, a jak na gotowanie to zaczyna burczeć w żołądku. Co dziś upitrasimy? Możliwości jest mnóstwo, trzeba tylko wziąć się do roboty, bo burczenie przerodzi się w ból, a następie to już pożoga – negatywny humor złaknionego odbije się na pozostałych dookoła.

Babka Cytrynowa Dan Cake
Autor: Dan Cake
Źródło: Dan Cake
A może tradycyjny polski obiad. Obieramy ziemniaki, jak młode to jedynie myjemy. Jak mamy do wyboru to bierzmy młodsze, są smaczniejsze, a jak udekorujemy je koperkiem to niebo w buzi. Nie stracą swego waloru, kiedy dodamy do nich odrobinę masła. Jeśli już jest w sprzedaży bób to będzie idealnie komponował się, choć w zwyczajowym polskim obiedzie jest przeważnie kotlet: schabowy albo mielony. A może mięso z królika? No, już chyba za dużo życzeń. Przydałyby się również jajka: na twardo albo na miękko, a może jajecznica? A posiadamy akcesoria kuchenne do jajek, no to jest pytanie.

A może jednak coś orientalnego. Ostatnio coraz bardziej modne staje się sushi, dawniej osiągalne jedynie w barach, teraz można samodzielnie wykonać. Jest to coraz tańsze, więc czemunie? No dobrze, ale czy mamy potrzebę akcesoria do sushi? Tego nie da się całkowicie ominąć! Niezastąpione nam są algi, specjalny ryż, specjalny ocet, wasabi, sezam, do tego mata, na której można zawijać własne japońskie specjały. I czy wiemy, jak to zrobić? Za pierwszym podejściem jest to dosyć czasochłonne, właściwie może co gorsza nam to nie wyjść, cóż do tej roboty potrzeba wiele skupienia i dokładności, i praktyki, którego nie posiadamy. Albo mamy? Więc jak, przygotowujemy sushi? (sprawdź co Ci się przyda w kuchni – akcesoria do sushi)

Już dostrzegam twoje zniecierpliwienie, no cóż, jedzenie samo się nie zrobi! To, co proponujesz, że kupimy coś na wynos? Nie, przenigdy w życiu. Jeżeli wolisz coś na szybko, to… Nie, nie przygotuję ci kromki chleba, skocz po wiśnie lub czereśnie, będziemy dzisiaj na owocowo. Tak, tak posiadamy drylowniki, mamy również drylowniki i wykrawacze, więc właściwie można by przygotować jakieś wypiek? Co ty na to? Dobry koncept, co nie? A posiadamy przybory do pieczenia, na przykład proszek czy foremki do pieczenia? Mamy! No ale, co powiadasz, że za długo?! E, marudzisz, dobra pójdź do supermarketu po chleb, zrobi się kanapki z masłem i serem (zaopatrz swoją kuchnię online – formy do wypieków).